Felietony

T-mobile szuka innowacyjnych pomysłów i startupów

Grzegorz Marczak
T-mobile szuka innowacyjnych pomysłów i startupów
4

T-mobile ogłosił podczas prezentacji otwierającej konferencje Next, że uruchamia hub:raum czyli inkubator dla startupów. Inkubator będzie oczywiście mieścił się w Berlinie, ale zgłaszać może się każdy również projekty z Polski. Po prezentacji miałem okazję przeyptać Arnolda Heinricha z Deutsche...

T-mobile ogłosił podczas prezentacji otwierającej konferencje Next, że uruchamia hub:raum czyli inkubator dla startupów. Inkubator będzie oczywiście mieścił się w Berlinie, ale zgłaszać może się każdy również projekty z Polski.

Po prezentacji miałem okazję przeyptać Arnolda Heinricha z Deutsche Telekom o co tak naprawdę chodzi i dlaczego zdecydowali się uruchomić tego typu inicjatywę w Europie (jest już tego tak dużo, że trudno spamiętać nazwy, oferty i parametry poszczególnych akceleratorów i inkubatorów). Heinrich dla mnie dość odważnie jak na przedstawicieli korporacji odpowiedział, że w tej chwili duże organizacje cierpią z powodu braku kreatynowych pomysłów i bardzo często szukają ich na zewnątrz. Łącząc więc swoje potrzeby z możliwością wsparcia młodych przedsiębiorców uruchomili hub:raum.

Co oferuje T-mobile młodym przedsiębiorcom. Przede wszystkim kilkaset tysięcy EUR na start, tak aby rozkręcić i utrzymać firmę przez 6 do 12 miesięcy. Oddajemy oczywiście za te pieniądze udziały w naszym biznesie ale nie będzie to duży procent - tak przynajmniej zapewniają. Oprócz pieniędzy jest oczywiście program mentorski oraz miejsce do pracy w postaci powierzchni biurowych inkubatora.

To co może być przewagą T-mobile nad innym inkubatorami to zdecydowanie baza użytkowników / klientów jaką mają i jaką mogą uruchomić w przypadku kiedy projekt byłby bliski ich biznesowi (i takich będą zapewne poszukiwać). Dodatkowo jest też duża szansa na pozyskanie większych pieniędzy od T-mobile z ich funduszu inwestycyjnego, który będzie bacznie przyglądał się wszystkim projektom.

Jeśli więc macie projekt z aspiracjami globalnymi myślę, że warto zainteresować się propozycją jaką ma dla startupów hub:raum

Ps. Pytanie jak inne telekomy zareagują na inicjatywę T-mobile?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupt-mobile