Wideo

Posortujecie paczki szybciej niż te roboty? Nie sądzę [od Natalii]

Paweł Winiarski
Kliknij, aby włączyć dźwięk
4

200 tysięcy paczek dziennie - tyle w najgorszym wypadku paczek jest w stanie posortować jeden z magazynów w Chinach. Jak to możliwe? Otóż wykorzystano do tego celu roboty. Magazyn jest własnością jednej z chińskim firm kurierskich, a pomarańczowe roboty są w stanie zidentyfikować adres dostawy (skan...

200 tysięcy paczek dziennie - tyle w najgorszym wypadku paczek jest w stanie posortować jeden z magazynów w Chinach. Jak to możliwe? Otóż wykorzystano do tego celu roboty. Magazyn jest własnością jednej z chińskim firm kurierskich, a pomarańczowe roboty są w stanie zidentyfikować adres dostawy (skanując kod). Żeby było ciekawiej, roboty same się ładują, przez co mogą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Firma podliczyła, że system pozwala jej zaoszczędzić około 70% kosztów, jakie poniosłaby zatrudniając do tego celu ludzi. To co, roboty zabiorą nam tę pracę, czy nie?

ps. Natalia siedzi z nami w biurze i jest naszym redakcyjnym „dobrym duchem”. Bardzo często podsyła nam fajne filmiki z YT, postanowiliśmy więc umieszczać je na łamach Antyweba – stąd też nazwa cyklu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu