Felietony

GG pracuje nad zupełnie nowym komunikatorem

Grzegorz Ułan
GG pracuje nad zupełnie nowym komunikatorem
20

W miniony weekend trafiłem na stronę zupełnie nowego komunikatora mobilnego Toki.im. Wśród fanów znalazłem rzecznika prasowego GG Network S.A., co skłoniło mnie jeszcze bardziej do bliższego przyjrzenia się temu projektowi. Po zainstalowaniu aplikacji z dostępnych linków wewnątrz programu znajduje...


W miniony weekend trafiłem na stronę zupełnie nowego komunikatora mobilnego Toki.im. Wśród fanów znalazłem rzecznika prasowego GG Network S.A., co skłoniło mnie jeszcze bardziej do bliższego przyjrzenia się temu projektowi. Po zainstalowaniu aplikacji z dostępnych linków wewnątrz programu znajdujemy stronę domową - Toki.im - domena należy wprawdzie do osoby prywatnej, jednego z pracowników GG (Alexey Shabalovskiy), ale podłączona jest już pod serwery GG. Prawdopodobnie to projekt tego pracownika, który przypadł do gustu twórcom GG i uruchomiono publiczne jego testy już w ramach sieci GG.

Na chwilę obecną dostępna jest wersja na Androida, a w planach dopiero wersja na iOS. Konto zakładamy poprzez aktywację numeru telefonu, podobnie jak w WhatsApp. Po uruchomieniu programu wita nas krótki przewodnik, który w zasadzie w pełni zdradza zasadę działania, no i przeznaczenia nowego komunikatora.

Toki.im ma pomagać głównie w poznawaniu nowych znajomych znajdujących się w naszym otoczeniu.

Główna tablica z charakterystycznymi kafelkami umożliwia szybką nawigację po głównych funkcjach programu. A więc zaczynamy od dodania pierwszych znajomych. W pierwszej kolejności mamy opcję przeszukania książki telefonicznej, listy kontaktów na FB oraz GG. Dalej już przeglądanie użytkowników Toki dostępnych w naszym otoczeniu oraz Shake - czyli rozmowa (poprzez potrząśnięcie telefonu) z osobami, które szukają aktualnie wrażeń w kontaktach z nieznajomymi.

Ostatnia z opcji o nazwie Rakieta pozwala na wysłanie wiadomości w kosmos, coś jak list w butelce. Ktoś, kto znajdzie ją w swojej galaktyce, może ją odczytać i odpowiedzieć na nią już bezpośrednio w komunikatorze Toki.im.

Ponadto możemy podpiąć swoje konto na GG i rozmawiać ze znajomymi z naszej listy kontaktów w tym komunikatorze. W samym oknie rozmowy, oprócz wysyłania wiadomości, zdjęć czy notatek głosowych mamy opcję dołączenia obrazków w postaci emotikon oraz różnego rodzaju animacji.

Dla kogo skierowany jest nowy komunikator? Wydaje mi się, że to cały czas ta sama grupa docelowa, która korzysta obecnie z GG. To taka trochę wzbogacona wersja tego komunikatora. Według mnie bardziej zasadne byłoby dodanie tych nowych funkcji do działającego już GG, ale być może w zamyśle twórców GG leży całkiem inny target, ja go na razie nie dostrzegam.

Testową wersję Toki.im można pobrać z postu na stronie firmowej projektu na Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gadu gadugg