Poczta email

Szukasz alternatywy dla Mailboxa? Spiesz się - zamknięcie już dziś. Oto nasze propozycje

Jakub Szczęsny
29

Ulubiona usługa skrzynka pocztowa wielu z Was dzisiaj zostaje zamknięta. Niestety, twórca owej aplikacji oprócz tego, że wycofuje swoją propozycję z repozytoriów, to dodatkowo uniemożliwia jej działanie mimo instalacji aplikacji. Z tego powodu niektórzy z Was zapewne znaleźli już swoje lepsze, czy gorsze alternatywy. Inni jeszcze tego nie zrobili i dla nich właśnie jest ten wpis.

Maciej wcześniej informował Was o planach Dropboxa względem Mailbox, ale nie tylko. Widmo zamknięcia zawisło również dla Carousel - i to właśnie ta druga usługa okazała się być mniej udana. Skrzynka pocztowa natomiast szybko znalazła spore rzesze zwolenników, stała się inspiracją dla innych producentów oprogramowania i odtąd nie mówiliśmy już o "świetnych skrzynkach", lecz "klonach genialnego Mailboksa". Lepszych lub gorszych.

Powodem, dla którego Mailbox został porzucony niedługo po jego przejęciu przez Dropboxa to przede wszystkim chęć skupienia się firmy na samej usłudze chmurowej. Maciej wskazał, że ta decyzja może się okazać dobra dla samej firmy stojącej za Dropboxem, gdyż utrzymywanie usługi, która niekoniecznie przynosi profity (mimo popularności) może być kosztowne i na dłuższą metę - ryzykowne. Osobom, które aktywnie korzystają ze skrzynek pocztowych w Mailboksie spodobało się umożliwienie użytkownikowi zaprowadzenia porządku w skrzynce pocztowej, która w większości przypadków wygląda jak kompletne pomieszanie z poplątaniem - ofert, wiadomości ważnych lub mniej, newsletterów, powiadomień z serwisów społecznościowych... jest tego mnóstwo, szczególnie jak korzysta się z wielu usług w Internecie, które wymagają podania maila.

Mailbox wymusił powstanie świetnych "klonów" konkurencji. Te mogą stanowić genialną alternatywę dla tej aplikacji

Jak wykazałem wyżej - dzięki popularności Mailboxa, nowatorskiemu podejściu do skrzynki mailowej na rynku pojawiło się sporo ciekawych alternatyw. Przez to nie będzie większego problemu z przeniesieniem się do innej usługi. Zaprawieni w bojach ze skrzynkami mówią jednak, że nie ma nic lepszego od Mailbox - jednak namiastkę możliwości tej skrzynki można znaleźć w każdej z przedstawionej niżej propozycji.

Inbox od Google

Inboksa od Google opisywaliśmy szeroko na Antywebie - w skrócie można powiedzieć, że jest to całkiem udana, choć wywracająca do góry nogami przyzwyczajenia skrzynka pocztowa, która po polubieniu jej jest naprawdę wdzięcznym kompanem w pracy. Zwłaszcza w pracy, gdyż Inbox bardzo skupia się na optymalizacji skrzynki pocztowej. Można "odstawić na później" niektóre wiadomości, lub połączyć je w jedną, gdy dotyczą jednego tematu. Możliwości jest wiele i warto spróbować.

Outlook

Microsoft od jakiegoś czasu zaskakuje wysokiej jakości aplikacjami, które udostępnia w obcych dla siebie repozytoriach Google oraz Apple. Łączy w sobie zalety świetnej aplikacji mobilnej do obsługi poczty, kalendarza, organizera... przy okazji jest bardzo przejrzysta i prosta w użyciu.

Spark - gdy liczy się dla Ciebie tylko Apple...

Jeśli potrzebujesz świetnej skrzynki pocztowej i najbardziej zależy Ci na prostej i efektywnej kategoryzacji odpowiednich maili, a przy okazji korzystasz z platformy iOS - warto sprawdzić Spark, które dostępne jest nie tylko na komórki z systemem Apple na pokładzie, ale również na iPady.

Boxer

Boxer to swego rodzaju organizer, skupia w sobie właściwie trzy aplikacje - do obsługi poczty, kalendarza i kontaktów celem wzmocnienia produktywności. Aplikacja dostosowuje się do stylu wykorzystywania jej w pracy i oferuje przystępny interfejs przy zachowaniu lekkości i przejrzystości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

outlookpocztamailbox