Poczta email

Nie ma już wolnych prostych adresów email na Gmailu. Gdzie teraz założyć osobistą skrzynkę email?

Grzegorz Ułan
Nie ma już wolnych prostych adresów email na Gmailu. Gdzie teraz założyć osobistą skrzynkę email?
115

Ostatnia okazja do założenia sobie prostego adresu email miała miejsce prawie cztery lata temu, przy okazji zamknięcie poczty Hotmail i zmiany w Outlooka. Myślę, że większość jest już zajęta. A o prostych adresach mogliśmy już dawno zapomnieć na Gmailu.

Jedyna opcja to dziwne cyfrowe twory z kombinacją naszego imienia i nazwiska. Pozostaje więc poszukać gdzieś na zewnątrz jakiejś usługi pocztowej z wolnymi adresami i ewentualnie dodać ją jako dodatkowy adres w ustawieniach Gmaila.

Z zagranicznych serwisów, które oferują atrakcyjne końcówki i wolne adresy z moim imieniem i nazwiskiem najlepszy jaki znalazłem to portal Mail.com, znajdziemy tam takie zakończenia adresu jak mail.com czy email.com. Niestety, tylko w płatnej wersji uaktywnimy obsługę POP3/IMAP.

Z polskich serwisów najatrakcyjniej prezentuje się serwis Poczta.pl. Pamiętam go sprzed kilku lat i należy teraz do Pracuj.pl, więc możemy być spokojni, że nie zamkną go z dnia na dzień. Nie znajdziecie tu pewnie wolnych adresów z samym imieniem, ale myślę, że imię i nazwisko jak najbardziej będzie możliwe.

Z najważniejszych informacji wymienię, że jest obsługa POP3/IMAP oraz, że usługodawca nie dokleja w stopce, żadnych reklam oraz jest opcja grupowania w wątkach i system antyspamowy, ale to już można załatwić narzędziami w Gmailu, po dodaniu naszego nowego konta.

Oczywiście jest jeszcze opcja założenia skrzynki na polskich portalach, ale osobista skrzynka z takim adresem w moim odczuciu nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Polecam więc w pierwszej kolejności sprawdzić dostępność wolnego adresu w powyższym serwisie. Jeśli się nie uda, polecam ostatecznie skrzynkę na Onecie, mają jedną znośną końcówkę - opoczta.pl.

Sprawdź też nasz wpis, w którym sprawdzamy poczty internetowe.

Przy okazji tych poszukiwań zastanawiałem się czy Google planuje w najbliższym czasie jakieś kroki w tym kierunku, by albo uwolnić nieużywane konta jak to zrobiło Yahoo albo udostępnić nowe adresy w swojej usłudze. Pamiętamy, że z jakichś powodów Google zawzięcie walczyło o domenę gmail.pl, ma też w swoim posiadaniu wiele innych krajowych domen, więc może skrzynki z takimi adresami, byłyby jakimś ciekawym rozwiązaniem.

Z założeniem prostego adresu email na Gmailu (mam tu na myśli minimum opcję adresu składającego się z imienia i nazwiska) mają problem przede wszystkim młodsi użytkownicy internetu, sam założyłem swój (jak i pewnie większość z Was) jak były jeszcze zaproszenia do tego najpopularniejszego webmaila.

Dla nich więc skierowany jest ten poradnik, a Was proszę o podzielenie się w komentarzach swoimi propozycjami dla nich w tym zakresie. Może Wy znacie jakieś inne darmowe serwisy udostępniające skrzynki z atrakcyjnymi adresami email.

Foto Mon's Images / Shutterstock.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gmailwebmail