Google

Google chce, by z AI korzystali wszyscy i udostępnia nowe narzędzia

Piotr Kurek
Google chce, by z AI korzystali wszyscy i udostępnia nowe narzędzia
4

Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji rozwijają się w zawrotnym tempie. Dostrzega to Google, które właśnie zapowiedziało szereg nowych rozwiązań wykorzystujących generatywne AI w swoich produktach.

Google, podobnie jak i inni giganci technologiczni, dostrzegają ogromny potencjał w rozwiązaniach wykorzystujących generatywne AI. Firma uważa, że znajdujemy się obecnie w kluczowym punkcie drogi rozwoju sztucznej inteligencji dlatego też zdecydowała się na udostępnienie nowych narzędzi opartych na wewnętrznie budowanych modelach językowych, które mają ułatwić pracę deweloperom oraz codzienne czynności zwykłym użytkownikom.

Google stawia na AI. Z nowych narzędzi skorzystają wszyscy

Już w najbliższym czasie, a w niektórych przypadkach już teraz, Google odda do użytku następujące rozwiązania:

  • PaLM API to łatwy i prosty sposób wykorzystywania najlepszych modeli językowych Google, przeznaczony dla deweloperów, którzy chcą eksperymentować z wykorzystaniem AI.
  • MakerSuite przeznaczone jest do korzystania z API, które pomaga szybko zamieniać pomysły na prototypy.
  • Lista rozwiązań AI w Google Cloud wzbogaci się o nowe zastosowania generatywnej AI, dzięki czemu deweloperzy i organizacje uzyskają możliwość tworzenia rozwiązań w zakresie prywatności i bezpieczeństwa na poziomie korporacyjnym.
  • Obsługa generatywnej sztucznej inteligencji w Vertex AI - teraz do wykorzystania będą modele bazowe, najpierw te służące do generowania tekstu i grafiki, z czasem dołączą do nich modele audio i wideo. Klienci Google Cloud będą mogli poznać działanie modeli, pisać i zmieniać prompty oraz doszlifowywać je na podstawie własnych danych. Umożliwi to także wdrażanie aplikacji korzystających z tych nowych, zaawansowanych rozwiązań.
  • Kreator aplikacji (App Builder) wykorzystujących generatywną AI - umożliwia tworzenie własnych czatów i aplikacji asystujących. Łączy on przepływy konwersacji z nowatorskim podejściem do wyszukiwania informacji i nowymi modelami bazowymi. Dzięki niemu w ciągu kilku godzin lub nawet minut można skompilować aplikację używającą generatywnej AI.
  • Nowe programy współpracy w zakresie AI - oprócz tego, że ogłaszamy nowe usługi AI w Google Cloud, zależy nam na tym, żeby być najbardziej otwartym dostawcą rozwiązań chmurowych. Rozbudowujemy nasz ekosystem AI i specjalistyczne programy dla partnerów technologicznych, dostawców oprogramowania w zakresie AI i startupów.
  • Gmail i Dokumenty Google - po wprowadzeniu tematu, o którym chcemy pisać, sztuczna inteligencja poda propozycję gotowego tekstu. Jeśli na przykład użytkownik przyjmuje nową osobę do zespołu, dzięki Workspace oszczędzi czas i energię na pisanie powitalnego e-maila. W ciągu najbliższych tygodni testerzy będą mogli zobaczyć, jak to działa.

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news