Felietony

Świetne narzędzie dla grafików tworzących na potrzeby social media

Marcin Kamiński
Świetne narzędzie dla grafików tworzących na potrzeby social media
11

Jaki jest optymalny rozmiar zdjęcia profilowego na Facebooku? A zdjęcia tła na YouTube? Może z kolei pamiętacie wymiary głównej grafiki na Twitterze, albo Google+? Dane te ciężko spamiętać, a dodatkowo przez zmiany interfejsu i odświeżanie wyglądu serwisów społecznościowych, ciężko za wszystkimi inf...

Jaki jest optymalny rozmiar zdjęcia profilowego na Facebooku? A zdjęcia tła na YouTube? Może z kolei pamiętacie wymiary głównej grafiki na Twitterze, albo Google+? Dane te ciężko spamiętać, a dodatkowo przez zmiany interfejsu i odświeżanie wyglądu serwisów społecznościowych, ciężko za wszystkimi informacjami nadążyć. Na szczęście powstało wygodne narzędzie, które może znacznie ułatwić pracę grafików tworzących na potrzeby social media.

Facebook, Twitter, YouTube, Google+, LinkedIn, Flickr, Vimeo, Pinterest, Foursquare - serwisów społecznościowych jest cała masa. Co w przypadku, kiedy grafikowi zdarza się tworzyć kreacje na potrzeby każdego z nich? Najwygodniej w takim przypadku będzie skorzystać z internetowego narzędzia o prostej nazwie Social Media Image Maker.

Wchodząc na stronę Social Media Image Maker ujrzycie listę popularnych serwisów społecznościowych (na liście jest ich kilkanaście) - po wyborze jednego z nich zobaczymy spis rozmiarów grafik, które najczęściej wykorzystywane są przy prowadzeniu profilu na danej witrynie. To jednak nie koniec. Dzięki internetowej aplikacji możemy z poziomu przeglądarki stworzyć grafikę w potrzebnym rozmiarze, kadrując odpowiednio załadowane z dysku zdjęcie, poprawiając kontrast kolorów czy nakładając jeden z filtrów, przypominających popularną aplikację Instagram. Do dyspozycji są też proste funkcje, takie jak wyostrzenie czy rozmycie. Social Media Image Maker, przy wybraniu końcowej opcji zapisania gotowej grafiki na dysk, samodzielnie zadba o skompresowanie pliku do odpowiedniej wagi, aby nie ładował się on zbyt długo.

Z pewnością Social Media Image Maker nie jest narzędziem, które może zastąpić takie aplikacje jak choćby osławiony Photoshop. Do prostego dostosowania grafik na potrzeby wykorzystania ich w mediach społecznościowych, a więc przycinania, obracania czy poprawy kolorów, będzie wręcz idealne. Tym bardziej, że samo poda nam rozdzielczość, w jakich powinny być docelowe grafiki.

Na koniec najlepsza informacja - korzystanie z Social Media Image Maker jest całkowicie darmowe.

Źródło: Noupe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu