Ciekawe strony

Świetna polska propozycja na tymczasowe e-maile

Konrad Kozłowski
Świetna polska propozycja na tymczasowe e-maile
31

Jeszcze w kwietniu tego roku Grzegorz opisywał Wam zagraniczną propozycję dla tymczasowych emaili, dziś dostaliśmy namiary na polski projekt w tym temacie. Spójrzmy jak się prezentuje, co oferuje i w jaki przypadkach może przydać się Migmail. Zrozumienie zasad działania usługi i rozpoczęcie korzy...

Jeszcze w kwietniu tego roku Grzegorz opisywał Wam zagraniczną propozycję dla tymczasowych emaili, dziś dostaliśmy namiary na polski projekt w tym temacie. Spójrzmy jak się prezentuje, co oferuje i w jaki przypadkach może przydać się Migmail.

Zrozumienie zasad działania usługi i rozpoczęcie korzystania z Migmail pojmiemy w mig, przy czym określenie to nie jest żadną przesadą. Najważniejsze informacje mamy wyłożone jak na tacy na głównej stronie Migmail, a przejście do naszej skrzynki odbiorczej odbywa się po podaniu adresu e-maila, który chcemy sprawdzić. Żadnej rejestracji, żadnych haseł.

Bardzo ważną informacją jest to, że wiadomość pozostaje w skrzynce odbiorczej jedynie przez 24 godziny, a znajomość konkretnego adresu zupełnie wystarczy, by zapoznać się z wiadomościami na niego wysłanymi. Bez przeszkód więc możecie sprawdzić skrzynkę odbiorczą dowolnego adresu, a warto pamiętać że do każdego z nich przypisywany jest również alias.

Opcje zarządzania wiadomościami są dosyć ubogie, ale mając na uwadze zastosowanie dla tego typu e-maila, nie jest to żadną niespodzianką. Wiadomości możemy usuwać tylko pojedynczo, a ich treść zostaje zamieniona na format tekstowy w sytuacji, gdybyśmy otrzymali emaila w formacie HTML. W naszych redakcyjnych testach założenia Migmail sprawdziły się, pewnym błędem jest jednak podwojona treść przychodzących wiadomości. Oczywiście tego typu konto znajdzie zastosowanie w sytuacjach, gdy nie chcemy podać naszego głównego adresu e-mail, a zależy nam szybkim odebraniu wiadomości np. na forach czy grach internetowych. Miejcie jednak na uwadze limit wiadomości przychodzącej wynoszący 1 megabajt.

Uważam, że polski pomysł na tymczasowego e-maila jest genialny w swej prostocie - gdy tylko chcemy możemy w sekundę stworzyć dowolny adres, odebrać wiadomość i ją usunąć. Czego chcieć więcej? :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

e-mail