Felietony

Świetna decyzja - podgląd plików w Dysku Google

Konrad Kozłowski
Świetna decyzja - podgląd plików w Dysku Google
8

Aż przyjemnie patrzeć jak Google rozwija swój pakiet biurowy w chmurze. Niedawno umożliwiono pracę ze skoroszytami w trybie offline, dziś Google wprowadza funkcję szybkiego podglądu w Dysku Google. Obsługiwane jest ponad 30 typów plików - zdjęcia, filmy, PDF-y i dokumenty. Dysk Google został wpro...

Aż przyjemnie patrzeć jak Google rozwija swój pakiet biurowy w chmurze. Niedawno umożliwiono pracę ze skoroszytami w trybie offline, dziś Google wprowadza funkcję szybkiego podglądu w Dysku Google. Obsługiwane jest ponad 30 typów plików - zdjęcia, filmy, PDF-y i dokumenty.

Dysk Google został wprowadzony w momencie, gdy SkyDrive był już dostępny dla użytkowników. Mimo to, cieszy się sporą popularnością, a Google stale pracuje nad ulepszeniem swojej "chmury" nie spoczywając na laurach. Integracja z naszym kontem Google i pocztą Gmail pozwoliła pozyskać część użytkowników, w tym mnie i muszę przyznać, że aktualnie korzystam z obydwu propozycji: Google i Microsoftu, jeżeli chodzi o dysk internetowy i pakiet biurowy w przeglądarce.

Obydwie usługi są jednak stale ulepszane, a najnowszą nowością w Dysku Google jest opcja podglądu plików - automatycznie wykorzystywana ona będzie w przypadku zdjęć, filmów czy PDF-ów. Jeżeli chodzi o dokumenty, należało będzie użyć prawego przycisku i wybrać odpowiednią pozycję z menu kontekstowego. Co ważne, w podglądzie będziemy mogli zaznaczać tekst (pliki PDF, Word) oraz używać opcji powiększania. W widoku podglądu będziemy mogli także szybko udostępnić plik, pobrać go, wydrukować czy przejść do jego edycji.

Opcja podglądu będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w ciągu następnych kilku dni.

Źródło: Google via TheVerge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu