Płatności i bankowość

SwatchPAY! startuje w Polsce. Płać zegarkiem bez dostępu do sieci czy nawet z rozładowaną baterią

Grzegorz Ułan
SwatchPAY! startuje w Polsce. Płać zegarkiem bez dostępu do sieci czy nawet z rozładowaną baterią
12

Swatch na dzisiejszej konferencji prasowej na platformie Vimeo, zapowiedział uruchomienie w Polsce usługi SwatchPAY!, czyli płatności zbliżeniowych zegarkami Swatch.

Początkowo usługa SwatchPAY! uruchomiona została w Chinach, Szwajcarii i innych krajach europejskich, od teraz dostępna jest w Polsce. To usługa płatności zbliżeniowych kompatybilna z 15 modelami zegarków Swatch.

Bernardo Tribolet, Wiceprezes ds. Marketingu w Swatch International:

Płatności zbliżeniowe jeszcze nigdy nie były tak popularne! Tym bardziej cieszymy się, że wraz z naszymi niezawodnymi partnerami z Alior Bank, Getin Bank i Mastercard wprowadzamy na polski rynek technologię SwatchPAY!. Konfiguracja SwatchPAY! jest niezwykle prosta i szybka, i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki swojej pasywnej technologii zegarek SwatchPAY! nie wymaga aktywnej transmisji danych, ani nawet sparowanego urządzenia w zasięgu, dzięki czemu płatności zbliżeniowe są w pełni bezpieczne.

Jak to działa dokładnie? W zegarek wbudowany jest radiowy chip NFC, dzięki czemu możemy nim płacić w terminalach płatniczych z funkcją zbliżeniową, bez dostępu do sieci czy smartfona w kieszeni, nawet w sytuacji, gdy nagle rozładuje się nam bateria w zegarku.

Zegarek parujemy z naszą kartą płatniczą, na tę chwilę tylko wydawaną przez Mastercard klientom Alior Banku i Getin Banku, ale trwają rozmowy z pozostałymi bankami w Polsce w celu wdrożenia usługi w Polsce w dużo szerszym zakresie. Parowanie możemy przeprowadzić od razu bezpośrednio w stacjonarnym sklepie Swatch lub podczas zakupu w sklepie internetowym.

Ta druga opcja wymaga zaznaczenia opcji włączenia tokenizacji podczas zakupu zegarka, następnie pobrania aplikacji mobilnej SwatchPAY! dostępnej na smartfony z Androidem oraz iOS na pokładzie i dodania w niej naszej karty płatniczej. Z poziomu aplikacji możemy zarządzać naszą kartą, a w przypadku zgubienia zegarka zablokować ją. Płatności do 100 zł możemy dokonywać bez PIN-u, jak w przypadku tradycyjnej zbliżeniowej karty płatniczej.

Pełną listę modeli z funkcją płatności zbliżeniowych SwatchPAY! znajdziecie pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu