Microsoft

Surface Book jeszcze potężniejszy - Microsoft odświeża swój flagowy komputer

Jakub Szczęsny
Surface Book jeszcze potężniejszy - Microsoft odświeża swój flagowy komputer
36

Choć to Surface Studio porwał dzisiaj publikę podczas konferencji Microsoftu, to mimo wszystko należy wspomnieć o odświeżonym, flagowym modelu komputera - hybrydy w ofercie Microsoftu. Zaproponowany nam w tamtym roku Surface Book był dla nas ogromnym zaskoczeniem. Teraz nie zobaczyliśmy zupełnie nowego sprzętu, ale specyfikacja odświeżonego komputera może niektórych kusić. Problemem natomiast może być wysoka cena.

Wbrew pozorom, pod maską Surface Booka i7 znalazło się całkiem sporo usprawnień. Warto mieć na uwadze fakt, iż Microsoft podnosząc wydajnościową poprzeczkę w Surface Booku, zdecydował się na ulepszenie tego, co stanowiło i tak ogromne atuty hybrydy. Po pierwsze, Surface Book i7 charakteryzuje się nowym układem chłodzenia, który nie dość, że utrzyma ciepłotę sprzętu w ryzach, to w dodatku zapobiegnie obniżaniu taktowania potężnego procesora Intel Core i7 szóstej generacji.

Dla fanów absolutnej mobilności ciekawy będzie fakt, iż Microsoft zainteresował się baterią w Surface Booku i polepszył jej osiągi aż o 30 procent. Oznacza to, że na tej hybrydzie popracujemy nawet do 16 godzin na jednym cyklu ładowania. To naprawdę ogromny wyczyn i w przypadku takich osób jak ja, byłby to przegenialny argument za tym, by sprzedać nerkę i kupić tę hybrydę. Sprzedaż nerki wcale nie byłaby w tym przypadku przesadą, bo w Polsce trzeba by było myśleć o kwotach zaczynających się spokojnie od 10 tysięcy złotych wzwyż. Microsoft życzy sobie za Surface Booka i7 od 2399 dolarów. Sporo.

Surface Booka i7 będzie można nabyć (niestety nie w Polsce) w trzech wariantach pamięci wewnętrznej - 256, 512 lub 1 TB SSD. Ekran pozostał dokładnie taki sam - 13,5 calowy wyświetlacz PixelSense w rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli (267 DPI), obsługujący rozpoznawanie do 10 punktów dotyku. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Core i7 szóstej generacji, a za grafikę odpowiadać ma NVIDIA GeForce GTX 965M z 2 GB pamięci GDDR5. Do wyboru mamy modele z 8 oraz 16 GB pamięci RAM. Reszta specyfikacji Surface Booka pozostała kompletnie bez zmian - zarówno, jak chodzi o kwestie łączności bezprzewodowej, czy zestawu portów w obudowie.

Zainteresowani mogą nabyć również zestaw akcesoriów kompatybilnych z urządzeniem Surface Book i7 - Surface Keyboard (129,99 dolarów), Ergonomic Keyboard (129,99 dolarów), Mouse (49,99 dolarów) oraz Dial (99,99 dolarów). Urządzenie ma być dostępne od 11 listopada w sklepach Microsoftu.

Przy okazji, stanieje nieco starsza odsłona Surface Booka. Jeżeli komuś nie przeszkadza odrobinę gorszy czas pracy, mniejsza wydajność, Surface Book i7 nie musi być jedynym wyborem - warto rozejrzeć się za poprzednim wcieleniem flagowego komputera hybrydowego giganta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Surfacesurface book