Seriale

Długo czekaliśmy na nie w Polsce - dwa świetne seriale już dostępne na VOD

Konrad Kozłowski
25

"Supernatural" ("Nie z tego świata") i "Mentalista" to dwa niezwykle popularne seriale, których do tej pory w Polsce nie można było zobaczyć na VOD. Teraz można je już obejrzeć online.

"Supernatural" do obejrzenia online na VOD Amazonu

O "Supernatural" słyszałem wielokrotnie. Jeszcze jakiś czas temu przeważały dobre opinie, ostatnio odnoszę wrażenie, że widzowie (fani?) serialu stracili do niego trochę cierpliwości. Jak by nie było, jest to jeden z najpopularniejszych tytułów w ogóle. Emisja "Nie z tego świata" rozpoczęła się w 2005 roku  i serial opowiada o dwóch braciach, którzy stracili matkę w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich ojciec stara się odgadnąć, co stało się z jego żoną i zaczyna szukać odpowiedzi w zjawiskach paranormalnych.

Dwadzieścia lat później bracia Winchesterowie starają się odnaleźć ojca i po raz pierwszy mierzą się ze wszystkimi rzeczami nie z tego świata, o których opowiadał im ojciec. Serial liczy dziś już 15 sezonów, z czego 14 znajdziecie już na Prime Video. Niestety, nie wszystkie odcinki posiadają polskie napisy i/lub lektora, ale Amazon zazwyczaj nadrabia takie zaległości w miarę szybko.

Wszystkie odcinki "Mentalisty" na Prime Video

"Mentalista" jest mi bliższą produkcją, bo udało mi się zobaczyć kilkadziesiąt odcinków tego serialu (w czasie emisji na CANAL+). Niestety, nigdy nie dowiedziałem się, kto stoi za morderstwem żony i córki głównego bohatera, a jest to główna zagadka serialu. Patrick Jane to tytułowy Mentalista, potrafiący manipulować innymi.

Po stracie rodziny rozpoczyna pracę jako współpracownik Kalifornijskiego Biura Śledczego, wraz z którym stara się schwytać Red Johna - zabójcę jego żony i córki. W każdym z odcinków rozwiązuje też inne sprawy, więc mamy do czynienia z typowym proceduralem. W sumie powstało 7 sezonów i one wszystkie można już obejrzeć na Prime Video.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu