Smartfony

Dzięki Super HDR Wasze zdjęcia z telefonu będą znacznie lepsze

Albert Lewandowski
Dzięki Super HDR Wasze zdjęcia z telefonu będą znacznie lepsze
1

Obecnie za pomocą smartfonów wykonujemy najwięcej zdjęć. Dzięki ich kompaktowym wymiarom, coraz lepszym aparatom oraz temu, że ciągle mamy je przy sobie, stały się idealnymi towarzyszami podróży. Największy wpływ na jakość fotografii ma naturalnie sam hardware, ale również oprogramowanie nie może zostać tu pominięte. Vivo zaprezentowało rozwiązanie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, która ma poprawić fotografie. Poznajcie Super HDR.

Śladami Google

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia pojęcia HDR. Oznacza to, że wykonane zdjęcie cechuje się szerszym zakresem dynamiki, a powstaje ono poprzez nałożenie na siebie kilku fotografii, różniących się wartością ekspozycji. W urządzeniach mobilnych okazuje się to być całkiem przydatna opcja.

W tym miejscu warto wspomnieć o podglądzie HDR na żywo, wprowadzonym przez Samsunga, jak i HDR+ autorstwa Google, które pozwala rejestrować kadr w znacznie wyższej jakości, niezależnie od warunków oświetleniowych. Muszę przyznać, że rozwiązanie twórców smartfonów z serii Pixel sprawdza się naprawdę świetnie i nic dziwnego, że konkurencja stara się im dorównać. Wydaje się, że Vivo z Super HDR udało się tego dokonać.

Możliwości Super HDR

Nowość chińskiej firmy wykorzystuje dwanaście zdjęć, a ekspozycja może przyjąć jedną z czternastu wartości. Producent pochwalił się także użyciem algorytmów sztucznej inteligencji. Dzięki nim smartfon będzie w stanie wykryć scenę (skąd my to znamy…), kolory będą bardziej naturalne, a po wykryciu osób na fotografii, urządzenie przełączy się w tryb portretowy.

Na razie nie podano jeszcze oficjalnie, kiedy Super HDR pojawi się w telefonach. Liczę jednak, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku – Vivo udowadnia, że jest graczem, z którym trzeba się liczyć. Mam nadzieję, że rezultaty osiągane w praktyce będą równe dobre, co na zapowiedziach.

źródło: Fone Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu