Moje przemyślenia

Sukces Box.net - 18 tysięcy pracowników Procter & Gamble w chmurze

SB
Szymon Barczak
14

Box.net to jedna z alternatyw Dropboksa, o którym wciąż słyszymy ze względu na problemy z bezpieczeństwem danych użytkowników. Konkurent owy osiąga coraz więcej sukcesów. Niedawno pisałem przy okazji informacji o pierwszych opiniach na temat TouchPada, że HP podpisał z Box.net umowę na rzecz której...

Box.net to jedna z alternatyw Dropboksa, o którym wciąż słyszymy ze względu na problemy z bezpieczeństwem danych użytkowników. Konkurent owy osiąga coraz więcej sukcesów. Niedawno pisałem przy okazji informacji o pierwszych opiniach na temat TouchPada, że HP podpisał z Box.net umowę na rzecz której każdy użytkownik tabletu dostanie 50GB przestrzeni w chmurze. Teraz słyszymy o kolejnym sukcesie Box.net - 18 tysięcy pracowników Procter & Gamble przeniesionych zostanie do jego chmury.

Firma Procter & Gamble zatrudnia 127 tysięcy pracowników w ponad 180 krajach świata, zatem aż około 15% zasobów ludzkich firmy zostanie przeniesionych do Box.net. Warto jednak zauważyć, że w przypadku powodzenia projektu, producent kosmetyków i środków higieny osobistej może zdecydować się na zwiększenie zakresu korzystających z chmury pracowników - a potencjalnych nowych użytkowników w tym przypadku byłoby prawie 100 tysięcy! Box.net poinformowało, że umowa z Procter & Gamble jest najważniejszą jaką do tej pory podpisali. 18 tysięcy pracowników firmy dołączy do 60 tysięcy biznesowych oraz 3 milionów standardowych dotychczasowych użytkowników usługi.

Sam Box.net jest bardzo konkurencyjny w stosunku do Dropboksa - nie tylko pod względem bezpieczeństwa danych, ale i samej usługi. W wersji darmowej użytkownik otrzymuje na start aż 5GB w porównaniu do 2GB z Dropboksa, które można darmowo rozszerzyć, ale wymaga to rozsyłania linków i zachęcania znajomych do rejestracji. W wersji biznesowej koszt 500 gigabajtów to jedynie 15 dolarów miesięcznie, podczas gdy Dropbox chce już 19,99 dolara miesięcznie za jedynie 100 gigabajtów.

Procter & Gamble to nie pierwsza firma, która zaufała Box.net. Do grona klientów biznesowych należą tacy giganci jak MTV, Dell, Sandisk, T-Mobile, Pandora, Symantec czy Marriott. Nic dziwnego zatem, że serwis pozyskał niedawno kolejne finansowanie - to już czwarta tura. W sumie Box.net uzyskał od inwestorów już 78 milionów dolarów. Swoją drogą jak to jest, że takie zarabiające biznesy dostają od inwestorów tego typu kwoty, a startupy, które robią po prostu dużo buzzu wokół siebie dostają niebiańskie kwoty pomimo tego, że nie zarabiają?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

box.netChmura