Felietony

Strzelanie z iPhona stanie się bardziej realne dzięki polskiej grze wykorzystującej AR

Grzegorz Marczak
Strzelanie z iPhona stanie się bardziej realne dzięki polskiej grze wykorzystującej AR
14

Bieganie z iPhonem po mieście i strzelanie do prawdziwych żywych przeciwników ? Takie możliwości ma nam dać gra The ShootAR z gatunku FPS wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej, którą przygotowuje polska firma Future Reality Games. Pracę nad tym produktem podobno trwają już od 8 mi...

Bieganie z iPhonem po mieście i strzelanie do prawdziwych żywych przeciwników ? Takie możliwości ma nam dać gra The ShootAR z gatunku FPS wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej, którą przygotowuje polska firma Future Reality Games. Pracę nad tym produktem podobno trwają już od 8 miesięcy a sama gra za chwilę wchodzi w fazę testowania (na FB zbierani są chętni z tego co widziałem). Grać będzie można podobno zarówno na iPhonie, Androidzie jak i telefonach z systemem Bada.

Jak będzie wyglądać sama rozgrywka?

Na ekranie telefonu prezentowany jest obraz otoczenia rejestrowanego przez wbudowaną w smartfon kamerę, na który nakładane są obiekty generowane przez grę, takie jak aktualnie wykorzystywana broń, czujnik ruchu czy wskaźniki dostępnej amunicji. Już wkrótce możliwość odbywania potyczek w terenie i ostrzeliwania znajomych nie będzie zatem zarezerwowana tylko dla miłośników paintballa. Co istotne starcia mogą odbywać się nawet w centrach miast.

Podstawowa wersja gry ma być za darmo, jeśli natomiast będziemy chcieli kupić dodatkowe wyposażenie i inne dodatki to trzeba będzie zapłacić niewielką sumę (choć autorzy wspominają tez o alternatywnej metodzie pozyskania ekstra wyposażenia).

Jest już też film zapowiadając grę (poniżej), który wygląda naprawdę nieźle. Jestem bardzo ciekawy jak zostanie zrealizowany ten pomysł, pierwsze co przychodzi mi do głowy to lagi związane z AR? Czy nie popsują zabawy? Z niecierpliwością czekam na testy do których mam nadzieję się załapię - pytanie tylko do kogo będę strzelał? :)PS. Gdyby ktoś był zainteresowany to twórcy poszukują inwestora, prezentowali się min. na Pitch Rally

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu