Felietony

Acer obniża przewidywania sprzedaży tabletów na 2011 - konkurencja jest silna

Szymon Barczak
Acer obniża przewidywania sprzedaży tabletów na 2011 - konkurencja jest silna
7

Acer - jedna z większych firm w branży producentów sprzętu komputerowego, twórca tabletu Iconia Tab, który już piątego lipca dostanie aktualizację Androida do wersji 3.1. Zaplecze programowe zatem jest, podobnie ze sprzętowym - tablet jest zbudowany w oparciu o dobre części, dzięki którym ma dobre o...

Acer - jedna z większych firm w branży producentów sprzętu komputerowego, twórca tabletu Iconia Tab, który już piątego lipca dostanie aktualizację Androida do wersji 3.1. Zaplecze programowe zatem jest, podobnie ze sprzętowym - tablet jest zbudowany w oparciu o dobre części, dzięki którym ma dobre osiągi. Mimo tego okazuje się, że podobnie jak RIM, Acer obniżył przewidywania sprzedaży swoich tabletów, w tym również Iconia Tab, ze względu na silną konkurencję na tym rynku.

Zważając na dużą konkurencję na rynku oraz dotychczasową słabą sprzedaż tabletów, Acer postanowił obniżyć przewidywania sprzedaży swoich urządzeń tej gamy aż o połowę - z pięciu do dwóch i pół miliona sztuk. Na cały 2011 rok. Dla przypomnienia - Apple sprzedało milion iPadów 2 w jeden weekend.

Acer jest moim zdaniem zbyt małym graczem, a sam Android stał się za bardzo uniwersalny. Myślę, że szansę ma tutaj TouchPad - jako realna alternatywa dla iPada. Microsoft może zawojować na tym rynku z Windowsem 8 dzięki swojej silnej pozycji, jednak mali gracze, producenci komputerów, mają moim zdaniem małe szanse. Rynek jest zalewany tabletami z Androidem i myślę, że konsumenci mają tego powoli dość. O ile Android sprawdza się świetnie na smartfonach, dając konsumentom duży wybór pod względem telefonów - szeroka gama smartfonów z Androidem widnieje już w każdym salonie z telefonami, o tyle w kwestii tabletów moim zdaniem prym wieść będą pojedyncze modele, a cała reszta pójdzie w zapomnienie.

Na sam koniec polecam zapoznać się z recenzją Iconia Tab na Engadget.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu