Płatności i bankowość

Aplikacja PKO Banku Polskiego z istotną aktualizacją. W tych miastach się przyda

Grzegorz Ułan
Aplikacja PKO Banku Polskiego z istotną aktualizacją. W tych miastach się przyda
0

Największy bank w Polsce PKO BP, udostępnił dla swoich klientów w aplikacji mobilnej IKO przydatną nowość dla kierowców, opłacających za jej pomocą parkowanie w wybranych miejscowościach.

Przyda się ona głównie kierowcom, którzy odwiedzają swoimi samochodami nieznane miejscowości, ale skorzystają też wszyscy kierowcy - na wygodzie i oszczędności czasu podczas parkowania.

Polecamy na Geekweek: Polska firma podbija świat. Startup zajmujący się AI wart ponad miliard dolarów

Wszyscy kierowcy, korzystający z aplikacji mobilnej IKO w wersji 3.147 do opłacania parkingów, otrzymają nową funkcję automatycznego podpowiadania strefy parkowania na podstawie swojej lokalizacji GPS.

Odejdzie więc każdorazowe szukanie odpowiedniej strefy parkowania do opłacania, aplikacja sama podpowie właściwą, kierowcom pozostanie potwierdzenie i zapłata.

Automatyczne podpowiadanie strefy parkowania wykorzystuje lokalizację GPS. Gdy użytkownik IKO wejdzie na ekran główny opłat parkingowych, zobaczy automatycznie uzupełnione miasto, w którym się znajduje oraz najbliższą strefę parkowania. Dodatkowo w aplikacji wyświetli się komunikat z prośbą o potwierdzenie, czy zaproponowana strefa jest właściwa.


Oczywiście nowa funkcja zadziała tylko jeśli mamy włączoną lokalizację GPS oraz znajdujemy się w miejscowości, które aktualnie ona obsługuje, w przeciwnym wypadku kierowcy, tak jak dotychczas będą musieli wybierać właściwą strefę ręcznie.

Na start automatyczne powiadamianie o strefie parkowania działa w 10 miastach: Cieszynie, Gorzowie Wlkp., Kaliszu, Krakowie, Opolu, Piasecznie, Poznaniu, Świnoujściu, Ząbkach oraz Zielonej Górze. W najbliższym czasie operator obsługujący parkowanie, czyli moBILET udostępni tę funkcję w kolejnych miejscowościach.

Aplikację mobilną IKO aktywowało do tej pory aż 7,8 mln klientów banku PKO Bank Polski, wystawiając jej do tej pory w mobilnych sklepach ponad 1,1 mln ocen, z imponującą średnią 4,8 na 5 możliwych gwiazdek.
Źródło: PKO Bank Polski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news