Startups

Streemo przemieniło się w łabędzia i teraz generuje społeczności

Grzegorz Marczak
Streemo przemieniło się w łabędzia i teraz generuje społeczności
17

Streemo.pl już dość długo egzystuje w naszym internecie, początkowo był to serwis z możliwością dodawania różnego rodzaju plików multimedialnych, potem rozwiną się bardziej w kierunku muzyki. Kilka razy kiedy już myślałem, że serwis zostanie pochowany odradzał się na nowo z nowym pomysłem na rozwój....

Streemo.pl już dość długo egzystuje w naszym internecie, początkowo był to serwis z możliwością dodawania różnego rodzaju plików multimedialnych, potem rozwiną się bardziej w kierunku muzyki. Kilka razy kiedy już myślałem, że serwis zostanie pochowany odradzał się na nowo z nowym pomysłem na rozwój.

Tak też stało się tym razem, streemo oprócz profilu muzycznego (czyli miejsca dla muzyków) uruchomił nową "gałąź" funkcjonalną jaką jest możliwość tworzenia serwisów społecznościowych (coś w stylu bijącego rekordy popularności serwisu ning.com) na bazie platformy stremo. Dawno nie odwiedzałem serwisu streemo i przyznam, że serwis z dość skomplikowanej i czasami niezbyt zrozumiałem strony internetowej przerodził się nie tylko w bardzo dobrze wyglądające miejsce ale również z ciekawym pomysłem na przyszłość.Jako generator serwisów społecznościowych streemo spisuje się całkiem nieźle. Proces tworzenia nowego serwisu społecznościowego jest dość prosty, mamy do wyboru kilka układów naszego serwisu oraz kila motywów graficznych. Po utworzeniu serwisu możemy zagłębić się w jego dokładniejszą konfigurację z której można naprawdę wiele wycisnąć. Streemo jak generator społecznościówek wystartował dość niedawno ale można już zobaczyć kilka przykładów powstałych serwisów na bazie tej platformy.Co jeszcze ciekawego znajdziemy w nowej odsłonie streemo. Przede wszystkim mamy streemo ID czyli rejestrując się raz, możemy zostać użytkownikiem każdej stworzonej na platformie społeczności bez konieczności ponownego tworzenia swojego profilu.

Oprócz tego co już mamy i możemy przetestować są jeszcze zapowiedzi na przyszłość. Przede wszystkim zapowiadana jest możliwość podłączenia do platformy streemo własnej domeny oraz konta premium czyli możliwość zarządzania powierzchnią reklamową w naszym serwisie społecznościowym. W niedługim czasie ma dojść jeszcze kilka usprawnień związanych z zarządzaniem naszą społecznością czyli zarządzanie menu, tworzenie nowych podstron, możliwość podpięcia video z zewnętrznych serwisów, kategorie w blogach ( oraz bardziej elastyczne narzędzie do edycji postów).

Streemo jako generator serwisów społecznościowych nie jest na rynku samo. Przed nim powstał serwis Socjum.pl, któremu idzie całkiem nieźle patrząc na statystyki jakie podaje czyli 3,5 tysiąca społeczności z ponad 85 tysiącami użytkowników.

Streemo nie będzie więc miało łatwo. Socjum wyrobiło sobie już markę i jak widać jego popularność rośnie (zawsze uważałem, że tego typu serwis mają szansę na sukces). Zaletą Streemo może być możliwość podpinania własnej domeny oraz zaplecze programistyczne które w niedługim czasie jest w stanie "rozkręcić" funkcjonalnie serwis. Streemo będzie też musiał zrobić sporo jeśli chodzi o reklamę swoich nowych możliwości bo do tej pory kojarzone jest raczej tylko z serwisem społecznościowym z profilem muzycznym.

Podsumowując, nowe streemo (jeśli można tak powiedzieć) zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. Podoba mi się zarówno jeśli chodzi o stronę graficzną jak również jeśli chodzi o jakość wykonania. Bardzo chciałbym zobaczyć w naszym kraju więcej startapów, które prezentują podobny poziom. Stworzenie serwisu (nawet najlepszego) to jednak dopiero początek, teraz twórców czeka dużo pracy jeśli chodzi o zdobywanie użytkowników, marketing oraz funkcjonalność.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu