17

Steve Jobs na piedestał – zobacz, jaki pomnik postawili twórcy potęgi Apple’a

Kim dla katolików był Jan Paweł II, tym w pewnym sensie dla wyznawców Apple’a stał się Steve Jobs. CEO firmy z Cupertino już za życia otaczany był kultem ze strony fanów nadgryzionego jabłka. Po śmierci postanowiono wystawić mu pomnik za zasługi. Jobs został w ostatnim czasie wyróżniony podwójnie. Przede wszystkim uhonorowano go pośmiertną nagrodą Grammy za […]

Kim dla katolików był Jan Paweł II, tym w pewnym sensie dla wyznawców Apple’a stał się Steve Jobs. CEO firmy z Cupertino już za życia otaczany był kultem ze strony fanów nadgryzionego jabłka. Po śmierci postanowiono wystawić mu pomnik za zasługi.

Jobs został w ostatnim czasie wyróżniony podwójnie. Przede wszystkim uhonorowano go pośmiertną nagrodą Grammy za zasługi dla rynku muzycznego. Gdyby nie iTunes Store, być może do dzisiaj muzyka w internecie kojarzyłaby się tylko z piractwem.

Jobsowi postawiono też zupełnie realny pomnik. Postarała się o niego węgierska firma Graphisoft. Monument postawiono w Budapeszcie, a przedstawia Jobsa podczas jednej z konferencji, na których prezentował swoje „magiczne” produkty. Zresztą, zobaczcie sami.


Pomnik Steve'a Jobsa