Gry

Steam zostanie z nami na długo – popularność rośnie i będzie rosnąć

KO
Kamil Ostrowski
21

Nikt nie ma wątpliwości, że Steam jest najpopularniejszą usługą dla graczy pecetowych. Jak zmierzyć jednak jego popularność? Cóż, pewne statystyki udostępnia samo Valve. Dzięki w ekspresowym tempie możemy napisać o tym, że padł kolejny rekord. Steam 29 czerwca pobił kolejny rekord. Po raz pie...

Nikt nie ma wątpliwości, że Steam jest najpopularniejszą usługą dla graczy pecetowych. Jak zmierzyć jednak jego popularność? Cóż, pewne statystyki udostępnia samo Valve. Dzięki w ekspresowym tempie możemy napisać o tym, że padł kolejny rekord.

Steam 29 czerwca pobił kolejny rekord. Po raz pierwszy w historii z usługi korzystało jednocześnie ponad osiem milionów graczy (konkretnie 8 020 813 osób). Mowa tutaj o użytkownikach, którzy byli jednocześnie zalogowali w programie, niekoniecznie akurat w coś grali. Czy to dużo? Najlepiej będzie porównać ten wynik do innego giganta – League of Legends. Na początku tego roku Riot Games informowało, że w szczytowym momencie zalogowanych użytkowników mieli... 7,5 miliona. Pamiętajmy jednak, że to tylko jedna gra – na wynik Steama zbierają się tysiące produkcji.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze gry, to na szczycie utrzymuje się oczywiście Dota 2 z wynikiem nieco ponad 775 000 graczy, dalej jest Counter-Strike: Global Offensive z 163 000, a później już poniżej magicznych stu tysięcy: Team Fortress 2, PayDay 2, Garry’s Mod, Football Manager 2014, Cywilizacja V i The Elder Scrolls: Skyrim.

Steamowi na pewno nie pomaga fakt, że duzi wydawcy coraz chętniej emigrują na swoje własne platformy. Ubisoft ma Uplay, a Electronic Arts ma Origin. Mimo tego, Valve udaje się poprawiać swoje wyniki. O siedmiu milionach użytkowników jednocześnie pisano w grudniu zeszłego roku - wzrost jest zatem dosyć znaczący, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mówimy o ledwie pół roku. Skąd takie wyniki? Usługa Valve puchnie wraz ze wzrostem całego rynku, a straty poniesione wycofaniem się części gigantów kompensuje sobie tytułami niezależnymi – wysoko w tabeli popularności znaleźć można takie tytuły jak Terraria, DayZ czy Rust.

Nie zapominajcie też, że na dziś jest ostatni dzień wyprzedaży na Steamie. Przeceny skończą się o godzinie 19:00 – jeżeli więc zostało Wam jeszcze trochę drobniaków, to teraz jest jeszcze szansa, żeby spłukać się do cna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

statystykiValvesteamwyniki