Ciekawe strony

[Zaproszenia] Status Chart - Sposób na nudne CV dla branży technologicznej

Grzegorz Ułan
[Zaproszenia] Status Chart - Sposób na nudne CV dla branży technologicznej
3

Programistą nie jestem ani nie rozbijam się też zbytnio po konferencjach, jednak odnoszę wrażenie, że dla potencjalnego pracodawcy czy inwestora jest ważne to, co już w swoim życiu zrobiłeś, dokonałeś. Twórcy projektu Status Chart postanowili udostępnić narzędzie, które pozwoli na bieżąco wprowadz...


Programistą nie jestem ani nie rozbijam się też zbytnio po konferencjach, jednak odnoszę wrażenie, że dla potencjalnego pracodawcy czy inwestora jest ważne to, co już w swoim życiu zrobiłeś, dokonałeś. Twórcy projektu Status Chart postanowili udostępnić narzędzie, które pozwoli na bieżąco wprowadzać swoje dokonania i przedstawiać je w przejrzystej formie na naszym koncie, zarówno w formie graficznej, jak i w ładnie wypunktowanej i podzielonej na kategorie liście osiągnięć.

Mamy do wyboru dodanie swojego udziału w konferencjach czy imprezach typu hackathon, otrzymane wyróżnienia, publikacje prasowe, jak również dodawanie projektów naszego autorstwa.

Możemy również wyszczególnić dokładnie rolę, jaka przypadała nam we wprowadzanych pozycjach, miejsce oraz czas trwania. Dodatkowo określamy status naszych projektów, jako planowane, w trakcie, zawieszone albo zakończone.

W przypadku wykonanych już projektów warto też się pochwalić swoim dziełem. Mamy więc możliwość wprowadzania swoich osiągnięć w postaci aktywnych linków do wykonanych stron czy aplikacji. Sposób na to znalazłem na profilu Twittera.

Całość prezentuje się na naszej tablicy w postaci wykresów, zawierających naszą aktywność przez ostatnie 12 miesięcy oraz całej historii według lat i kategorii osiągnięć.

Przykładowy profil z już pokaźną listą pozycji.

Tak stworzone profile są udostępniane publicznie (jeśli wcześniej nie zaznaczaliśmy prywatnego dostępu w ustawieniach), a inni użytkownicy serwisu mogą je dodawać do obserwowanych. Sami również możemy przeglądać poszczególne profile i odznaczać je do wyświetlania aktualizacji na naszej tablicy.

Na koniec został jeszcze system opłat za korzystanie z serwisu. Jeśli chcemy w przyszłości aktywnie korzystać z serwisu, za miesiąc abonament będzie wynosił od 5$ do 10$, przy czym konto obserwatora będzie darmowe, więc potencjalni inwestorzy czy pracodawcy będą mieli dostęp do serwisu bez wnoszenia żadnych opłat.

Co prawda nie rozumiem, na tym etapie udostępniania serwisu, "straszenia" nowych użytkowników wprowadzeniem opłat, ale być może w zamyśle twórców projektu jest stworzenie swoistego (ekskluzywnego) centrum projektantów, programistów i developerów czy też twórców serwisów, dostępnych w jednym miejscu wraz z całą historią swoich osiągnięć i dokonań. Z punktu widzenia inwestorów, pracodawców czy osób poszukujących twórców do swoich projektów może się to okazać w przyszłości pokaźną i wartościową bazą takich osób, a co za tym idzie będzie warto w tym serwisie posiadać swoje konto.

Aktualizacja

Tak mocno "zaatakowaliście" ten serwis, że jego twórcy podesłali nam właśnie zaproszenia dla Was:). Dajcie znać na PW na moim koncie FB, podeślę je pierwszym trzem osobom, które się zgłoszą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu