Startups

Startupami jak z rękawa sypię

Grzegorz Marczak
Startupami jak z rękawa sypię
16

Już dawno przestałem opisywać każdy nowo powstały (w PL) serwis internetowy ponieważ ani nie miało to za dużego sensu ani też fizycznie nie było możliwe (choć pamiętam, że kiedyś przybywało ich na tyle mało iż na upartego dało się to robić). Zbieram natomiast te które z jakiegoś powodu wydają mi się...

Już dawno przestałem opisywać każdy nowo powstały (w PL) serwis internetowy ponieważ ani nie miało to za dużego sensu ani też fizycznie nie było możliwe (choć pamiętam, że kiedyś przybywało ich na tyle mało iż na upartego dało się to robić). Zbieram natomiast te które z jakiegoś powodu wydają mi się ciekawe, intrygujące czy też irracjonalne w katalogu na startups.antyweb.pl. Kiedy zbierze się ich jakaś liczniejsza grupą będę je przedstawiał w osobnym poście - może komuś z was któryś z tych serwisów przypadnie do gustu lub się przyda?.

W poniższej paczce serwisem, który zwrócił moją uwagę jest Auteo.pl. Mimo mało wymyślnej nazwy - serwis wygląda dobrze i może dla wielu osób być naprawdę przydatny. Warto się przynajmniej przez niego przeklikać.

izimany.pl - Zarabiaj na oglądaniu reklam! Toż to powrót do przeszłość, tej mrocznej ciemnej kiedy jeszcze nie znane było słowo spam a po internecie krążyły legendy ile to się zarobi na klikaniu w reklamy w mailach

TourismTome.com - Portal Turystyczny, Zdjęcia z wakacji, Noclegi, Hotele. I kolejny raz turystycznie. Z tym, że tutaj główny nacisk położony jest chyba na zdjęcia i to mi się bardziej podoba, niż oglądanie planów podróży czy też czytanie nieudolnie napisanych relacji.

Tubylismy.pl – Twój portal podróżniczy. Chyba jest już trochę tego w naszym internecie i jak widać ludzie nie rzucają się masowo na tworzenie swoich dzienników podróży.

Masopinia - to opinie w kategoriach: ludzie, wydarzenia, produkty, rozrywka, internet, miejsca, usługi, porady, plotki i edukacja. Która to już próba ? Czy użytkownicy przypadkiem nie są już zmęczeni tym UGC?

Eduactiv - portal poświęcony aktywnej edukacji. Fajna inicjatywa w której strona www ma dostarczać informacji a nie być wartością samą w sobie.

Resumir - pierwsza polska porównywarka aukcji typu all-pay. No to teraz już nie przegapię żadnej licytacji.. swoją drogą sporo tych serwisów z aukcjami za grosz chyba ostatnio zniknęło.

ToZrobie.pl - łatwy kreator list rzeczy "do zrobienia". A taski w google i tysiąc małych aplikacji, i pewnie jeszcze więcej webowych? No ale próbować można, w końcu nie ma definicji tego co się może udać i odnieść sukces.

NieUmiemParkowac.pl - Najnowsze zdjęcia źle zaparkowanych samochodów. Dobre, mam nadzieję że się rozwinie - będzie co oglądać i kogo piętnować. Najbardziej nie rozumie buraków stających na miejscach dla inwalidów.

auteo.pl - całkiem ciekawy zestaw narzędzi dla kierowców. Wygląda na porządną robotę i graficznie też nie można się przyczepić. Ja jestem za mało skrupulatny na śledzenie kosztów związanych z samochodem ale pewnie jest wielu którzy to wykorzystają. Ciekawą opcją jest natomiast AC OC Oferta - z tego chętnie skorzystam bo są to koszty które boleśnie czuć w portfelu.

returi - szybka i efektywna obsługa reklamacji online. Ciekawe czy na rynku jest zapotrzebowanie na tego typu aplikacje? Nie wiem jak wygląda klasyczny produkt e-commerce i czy nie ma w środku zarządzania reklamacjami?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup