Felietony

Wreszcie kolorowe i graficzne podpisy w Gmail

Grzegorz Marczak
Wreszcie kolorowe i graficzne podpisy w Gmail
30

Ktoś w Google wreszcie zlitował się nad tymi wszystkim, którzy do tej pory męczyli się stosując różnego rodzaju sztuczki aby wstawić nieco bardziej atrakcyjny (czytaj graficzny, kolorowy) podpis w Gmail. Na blogu Gmail można dziś przeczytać, że wprowadzone został "Rich text signatures" czyli graficz...

Ktoś w Google wreszcie zlitował się nad tymi wszystkim, którzy do tej pory męczyli się stosując różnego rodzaju sztuczki aby wstawić nieco bardziej atrakcyjny (czytaj graficzny, kolorowy) podpis w Gmail. Na blogu Gmail można dziś przeczytać, że wprowadzone został "Rich text signatures" czyli graficzny edytor do podpisów.

Zapewne znajdą się tacy, którzy stwierdzą że jest on nie potrzebny ale moim zdaniem to jeden z tych elementów którego bardzo brakowało w poczcie Google. Dobrze skontrowana sygnaturka jest bardzo często istotnym elementem w komunikacji z klientami, dostawami itp.

Można ją też wykorzystać do eksponowania marki czy brandu który się reprezentuje. Jeśli natomiast ktoś nadal wyznaje purystyczne standardy odnośnie maila (bez obrazków, HTML-a, jedynie słuszny format podpisu itp) może po prostu nie korzystać z edytora graficznego.Oprócz samego edytora graficzne doszła też możliwość ustawienia podpisu w zależności od adresu z którego wysyła się mail. Obie opcje znajdziecie w opcjach Gmaila w zakładce "General".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail