7

Startup Bubble 2.0 – kapitalna infografika

Columnfivemedia.com przygotował świetną infografikę sugerującą, że rośnie kolejna bańska związana z inwestycjami. Jest na niej dość dużo ciekawych informacji jak na przykład zestawienie kwot inwestycji oraz co mnie bardzo zaciekawiło kategorie biznesu internetowego które cieszyły się największą popularnością u inwestorów. Według danych przedstawionych na infografice w pierwszym kwartale tego roku mieliśmy do czynienia z 289 […]

Columnfivemedia.com przygotował świetną infografikę sugerującą, że rośnie kolejna bańska związana z inwestycjami. Jest na niej dość dużo ciekawych informacji jak na przykład zestawienie kwot inwestycji oraz co mnie bardzo zaciekawiło kategorie biznesu internetowego które cieszyły się największą popularnością u inwestorów.

Według danych przedstawionych na infografice w pierwszym kwartale tego roku mieliśmy do czynienia z 289 inwestycjami na łączną kwotę ponad 2,3 miliarda dolarów. W ubiegłym roku w tym samym okresie było 221 inwestycji a kwota całkowita była o ponad połowę mniejsza.

Z zidentyfikowanych kategorii największą popularnością wśród inwestorów cieszy się social commerce (22%) a następnie reklama sprzedaż i marketing (14%) a na trzecim miejscu mamy social z 7%. Warto jednak zauważyć, że aż 22% inwestycji mamy w kategorii All Other.

No i oczywiście symbolami bańki jak zwykle jest Groupon i Facebook oraz wyceny tych serwisów.