Moje przemyślenia

Startup Bubble 2.0 - kapitalna infografika

Grzegorz Marczak
Startup Bubble 2.0 - kapitalna infografika
7

Columnfivemedia.com przygotował świetną infografikę sugerującą, że rośnie kolejna bańska związana z inwestycjami. Jest na niej dość dużo ciekawych informacji jak na przykład zestawienie kwot inwestycji oraz co mnie bardzo zaciekawiło kategorie biznesu internetowego które cieszyły się największą popu...

Columnfivemedia.com przygotował świetną infografikę sugerującą, że rośnie kolejna bańska związana z inwestycjami. Jest na niej dość dużo ciekawych informacji jak na przykład zestawienie kwot inwestycji oraz co mnie bardzo zaciekawiło kategorie biznesu internetowego które cieszyły się największą popularnością u inwestorów.

Według danych przedstawionych na infografice w pierwszym kwartale tego roku mieliśmy do czynienia z 289 inwestycjami na łączną kwotę ponad 2,3 miliarda dolarów. W ubiegłym roku w tym samym okresie było 221 inwestycji a kwota całkowita była o ponad połowę mniejsza.

Z zidentyfikowanych kategorii największą popularnością wśród inwestorów cieszy się social commerce (22%) a następnie reklama sprzedaż i marketing (14%) a na trzecim miejscu mamy social z 7%. Warto jednak zauważyć, że aż 22% inwestycji mamy w kategorii All Other.

No i oczywiście symbolami bańki jak zwykle jest Groupon i Facebook oraz wyceny tych serwisów.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup