Gry

7 starych gier, do których z przyjemnością powrócisz na swoim telefonie i tablecie

Kamil Świtalski
7 starych gier, do których z przyjemnością powrócisz na swoim telefonie i tablecie
13

Dorosłość ma to do siebie, że coraz mniej czasu mamy aby zasiąść przed komputerem i... po prostu cieszyć się grami — jak miało to miejsce przed laty. XXI wiek ma jednak ogromny atut — wszechobecne smartfony oraz tablety, z którymi się niemal w ogóle nie rozstajemy. A na tych, na szczęście, nie brakuje klasycznych gier, z którymi wielu z nas dorastało. Oto siedem tytułów, do których powinniście powrócić — naprawdę warto!

Broken Sword Director's Cut

Platforma: iOS, Android

Pierwsze część przygód amerykańskiego prawnika i francuskiej reporterki, którzy depczą po piętach zakonowi Templariuszy. Kipiąca doskonałym humorem przygodówka typu wskaż-i-kliknij, która mimo upływu lat pozostaje równie miodna. Styl graficzny po latach wciąż broni się śpiewająco, podobnie zresztą jak napotykani po drodze bohaterowie. Zagadki nie zmuszają nas do sięgania po solucję — a w razie czego, w nieco poprawionej wersji gry możemy liczyć na przygotowane przez twórców podpowiedzi!

Crazy Taxi

Platforma: iOS, Android

Jedna z najbardziej szalonych gier wyścigowych, jakie kiedykolwiek powstały. Bazująca na otwartym świecie arcade'owa przeprawa potrafi dać w kość, tym bardziej, że każdy z dostępnych bohaterów wymaga od nas delikatnie innej taktyki. Od premiery gry minęło już 18 lat — gra wciąż dostarcza równie dużo emocji. I tak, w tym wydaniu także trudno się od niej oderwać, ale nareszcie możemy zabrać ją ze sobą również na wynos!

Po więcej informacji o grze zapraszam tutaj.

Zobacz też: Simcity Buildit — fantastyczna strategia w wydaniu mobilnym!

Icewind Dale: Enhanced Edition

Platforma: iOS, Android

Od jakiegoś czasu na mobilnych platformach możemy cieszyć się przenośnym wydaniem dwóch części Baldur's Gate oraz — właśnie — Icewind Dale. Dlaczego to właśnie IWD znalazło się w zestawieniu? Niestety, BG zostały zaniedbane przez twórców — przez co na najnowszych urządzeniach potrafią sprawiać od groma problemów, a w niektórych przypadkach są po prostu niegrywalne. Dlatego zamiast nich zapraszam was do fantastycznego uniwersum Dungeons & Dragons na malowniczą przeprawę po mroźnych krainach. W porównaniu do pierwowzoru tym razem czekają na nas zestawy nowych przedmiotów oraz zaklęć. Gra wciąż pozostała mocno nastawiona na kooperację — mobilne wydanie współpracuje z każdym innym, dlatego śmiało możecie umówić się z przyjaciółmi na wspólną zabawę!

Little Big Adventure

Platforma: iOS, Android

Little Big Adventure jest grą zręcznościowo-przygodową, w której cała rozgrywka przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. My zaś wydajemy rozkazy Twinsenowi, tajemniczemu mieszkańcowi zniewolonej władzą planety Twinsun, który został wtrącony do więzienia za swe prorocze sny. Ucieczka, ucieczka i jeszcze raz ucieczka — najpierw ze wspomnianej placówki, następnie przed armią klonów kontrolowanych przez FunFrock. Skradanie, rzucanie się z łapami na oprawców no i ucieczka. Ta wymagać będzie od nas zręczności, sprytu, a także sporo pomysłowości i odpowiedniego wyczucia czasu. Jeżeli lubicie dobrze zaprojektowane, wymagające, produkcje — to koniecznie dajcie szansę przygodom Twinsena!

Po więcej informacji o grze zapraszam tutaj.

Rollercoaster Tycoon Classic

Platforma: iOS, Android

Na takie zestawienie przyszło nam czekać niezwykle długo. Seria Rollercoaster Tycoon, czyli symulator wesołego miasteczka, zaglądał już wcześniej na urządzenia mobilne — były to jednak wariacje free-to-play, które nie miały nic z ducha kultowego oryginału. Na szczęście po koniec minionego roku doczekaliśmy się przenośnego wydania, na które składają się dwie pierwsze odsłony — a w ramach transakcji wewnątrz aplikacji, możemy dokupić także wszystkie dodatki. Obie gry wciąż mają w sobie masę uroku i nadal oderwać od nich się jest niezwykle trudno — zaś dotykowe sterowanie idealnie sprawdza się w akcji!

Po więcej informacji o grze zapraszam tutaj.

Seria Final Fantasy

Platforma: iOS, Android

Nie chciałem rozbijać tej jednej z najpopularniejszych serii jRPG na części, bowiem musiałbym wypisać je tutaj... właściwie wszystkie, jakie są dostępne. Na urządzeniach mobilnych zaproponowano nam:

Jak widać — jest w czym wybierać. Możliwość zabrania wszystkich tych przygód ze sobą w drogę jest ogromnym atutem. Jak wiadomo — w Final Fantasy grindu nie brakuje. Mobilne wydania sprawdzają się zatem śpiewająco. Niestety — Square Enix nie ma litości w kwestii cen oferowanych produktów. Gracze którzy przywykli do drobnych kwot mogą być przerażeni, ale spokojnie. Kolejne odsłony regularnie można nabyć sporo taniej w promocji. Wystarczy wyczekać odpowiedni moment!

Sonic the Hedgehog

Platforma: iOS, Android

Rozpędzona maskotka Segi od lat biegnie po najrozmaitszych urządzeniach. Po całym pakiecie konsol na przestrzeni lat, a później także komputerach stacjonarnych — przyszedł również czas na mobile. Sonic jest grą, w której wszystko dzieje się szybko. Nie ma czasu na odpoczynek. To rozbiegana, klasyczna w formie, platformówka, która od lat daje równie dużo frajdy. I ani trochę się nie zestarzała! Największym "ale" pozostaje, jak zwykle, kwestia sterowania. Ta wymagać będzie odrobiny wyczucia i wprawy, szczególnie jeśli ostatnie tygodnie zagrywaliście się w Sonica na klasycznych kontrolerach. Poza tym jednak nic mu nie brakuje!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidiOS