Gry

Nie mogę się doczekać Star Wars: Jedi Fallen Order. To nie będzie Uncharted w świecie Gwiezdnych Wojen

Paweł Winiarski
3

Nie mam dużych oczekiwań odnośnie Star Wars: Jedi Fallen Order, co mam nadzieję przełoży się na niewielkie rozczarowanie jeśli gra okaże się przeciętna. Ale wiele wskazuje na to, że zapowiada się hit.

Podobno Respawn nie robi słabych gier i jeśli spojrzeć choćby na serię Titanfall, czy hit Apex Legends, można się z tym stwierdzeniem zgodzić. Dlatego masa osób ucieszyła się na wieść, że nową grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen robi właśnie ta ekipa.

Udostępniono właśnie pełne i długie - bo trwające 26 minut) demo z tegorocznych targów E3. Tak, to które widzieli tylko ludzie obecni na targach, w dodatku za zamkniętymi drzwiami.

Jego celem jest oczywiście zapewnienie graczy, że producent podoła powierzonego mu zadania i nie dostarczy liniowej produkcji, którą wszyscy będą porównywać do Uncharted (choć nie jestem do końca przekonany, czy może taki scenariusz byłby lepszy). Szef projektu, Stig Asmussen zapewnia, że Fallen Order będzie też posiadał elementy zaczerpnięte z gier RPG i przygodówek akcji - pojawiają się nawet takie nazwy jak Metroid czy Dark Souls. Czy to się uda? Nie sądzę, wciąż czuć tu dużą liniowość, nie czuć natomiast swobody.

Jak będzie faktycznie? Przekonamy się o tym kiedy gra trafi na półki sklepowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu