Aplikacje PC

Nowa wersja przeglądarki Stack już dostępna. Lepszego narzędzia do pracy z aplikacjami webowymi nie znajdziecie

Grzegorz Ułan
Nowa wersja przeglądarki Stack już dostępna. Lepszego narzędzia do pracy z aplikacjami webowymi nie znajdziecie
9

Wczoraj na Product Hunt pojawił się komunikat o udostępnieniu nowej wersji przeglądarki Stack 3.0 na komputery z systemem Windows, wcześniej dostępna była tylko dla użytkowników Mac OS. To dobra okazja do sprawdzenia czym zachwycił ten projekt posiadaczy systemu od Apple.

Stack, to przeglądarka internetowa skierowana głównie dla wielozadaniowych osób pracujących na wielu narzędziach, a które z różnych względów mają problem z nimi w zwykłej przeglądarce czy nie potrafią pracować na kilku monitorach jednocześnie. Dzięki Stack wszystkie narzędzia do komunikacji, zadań czy inne aplikacje webowe można zgromadzić w jednym miejscu i korzystać z nich szybko i wygodnie, zwiększając swoją wydajność i produktywność podczas pracy w sieci.

Na start, po uruchomieniu przeglądarki otwiera nam się czysty pulpit z panelem wypełnionym narzędziami i usługami internetowymi. Możemy też skorzystać z paska adresu, jeśli na liście nie ma naszego narzędzia i utworzyć do niego skrót w menu nawigacji po aplikacjach, umieszczonym w lewej ramce aplikacji.

W ten sposób możemy otworzyć wszystkie aplikacje internetowe, na których w danym momencie pracujemy. Może to być Slack, Trello, Facebook, Messenger czy WhatsApp, czyli wszystkie narzędzia, które mają wersje webową. W ten sposób uzyskamy do nich szybki dostęp, bez konieczności każdorazowego ich otwierania.

Co więcej, w wybranych aplikacjach z osobna możemy w każdej chwili wyłączyć powiadomienia, a jeśli na przykład na Twitterze czy innym serwisie pracujemy na kilku różnych kontach, bez problem zalogujemy się do każdego z nich po włączeniu prywatnej sesji. Dzięki temu w jednym oknie przeglądniemy sobie zawartość na poszczególnych kontach.

Jeśli jesteśmy akurat zajęci i skupieni na jednej rzeczy, nad którą pracujemy możemy też jednym przyciskiem wyłączyć wszystkie powiadomienia, ze wszystkich uruchomionych aplikacji.

W zamyśle twórców aplikacji, było umożliwienie jej użytkowników pracy na wielu narzędziach w jednym oknie, ale nie ma też problemu, jeśli właśnie potrzebujemy skupienia do pracy w jednej aplikacji aby uruchomić ją na cały ekran.

Osoby, które preferują pracę na klawiaturze bez myszki mogą skorzystać ze skrótów klawiaturowych, które pozwalają sprawnie przemieszczać się po zawartości i otwartych aplikacjach.

Wszystkie podstawowe funkcje Stack dostępne są w darmowej wersji programu. Płatna, kosztująca 8,4 dolary miesięcznie lub 84 rocznie, wzbogacona jest o automatyczne odświeżanie uruchomionych aplikacji, tryb ciemny oraz możliwość grupowania różnych aplikacji w osobnych oknach aplikacji.

Czy Stack może zastąpić tradycyjną przeglądarkę, taką jak Google Chrome, Firefox czy Opera? Osoby, które przyzwyczajone są do korzystania z zakładek ulubionych czy rozszerzeń raczej długo tu nie zagrzeją miejsca. Sami twórcy aplikacji zastrzegają, że nie mają ambicji do pozycjonowania jej jako Google Chrome killer, ale jedynie jako narzędzie, które ma pomóc w odciążeniu wszystkich codziennie używanych aplikacji z klasycznych przeglądarek i pracować na nich w jednym miejscu. Nazywają to wprawdzie przeglądarką internetową, ale tak naprawdę na tę chwilę jest to menedżer aplikacji internetowych z funkcją przeglądania. Przyda się więc tym z Was, którzy głównie pracują na wielu webowych aplikacjach, pozostawiając tradycyjną przeglądarkę jedynie do przeglądania sieci.

Stack pobierzecie za darmo ze strony głównej aplikacji pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu