Podcast Antyweb Po Godzinach

Jak powstawał dokument o sprawie Iwony Wieczorek? Rozmowa z twórcami

Konrad Kozłowski
Jak powstawał dokument o sprawie Iwony Wieczorek? Rozmowa z twórcami
1

Sprawa Iwony Wieczorek skupia na sobie uwagę całego kraju od 13 lat. Co wydarzyło się w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku? Na pytania dotyczące sprawy i nowego dokumentu Viaplay odpowiadają twórczynie produkcji.

Trzyodcinkowy dokument dostępny na platformie Viaplay przywołuje tragiczne wydarzenia związane z zaginięciem Iwony Wieczorek. Produkcja ta pozwala nam przenieść się w czasie i przeżyć pierwsze godziny i dni po tajemniczym zniknięciu tej młodej kobiety. Dzięki miejskiemu monitoringowi, możemy choć trochę poznać trasę, jaką prawdopodobnie podjęła, lecz niestety później wszelkie ślady giną. Iwona wyruszyła w drogę samotnie, ponieważ po opuszczeniu sopockiego klubu zdecydowała się nie towarzyszyć swoim znajomym, z którymi tam była.

W trakcie podróży wysyłała wiadomości tekstowe do jednej ze swoich przyjaciółek, jednakże w pewnym momencie jej telefon rozładował się. Istnieje wiele nieznanych faktów związanych z tą sprawą, których liczba przewyższa potwierdzone informacje. Nawet bliska grupa przyjaciół Iwony nie była w stanie wyjaśnić w pełni, co tak naprawdę wydarzyło się w tamtą niezwykłą noc. Między innymi oni odmówili komentarza w dokumencie, podobnie jak policjanci zaangażowani w sprawę z Archiwum X.

Dlaczego w tej sprawie wiadomo tak niewiele? Jak powstawał dokument poświęcony temu śledztwu? Rozmawiałem z Barbarą Wiśniewską-Grzesiak – producentką wykonawczą Viaplay oraz Beatą Tabak - producentką i współautorką scenariusza. Dokument "Sprawa Iwony Wieczorek" do obejrzenia od 30 czerwca na Viaplay.

Sprawa Iwony Wieczorek - rozmowa z twórcami dokumentu Viaplay

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast