Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Spotify

Będę częściej słuchał Spotify na Androidzie, a wszystko przez nową funkcję

11

Słuchacie muzyki przed snem? Zdarza Wam się zasnąć przy ulubionej muzyce i obudzić się jakiś czas później przy niskim poziomie naładowania baterii w telefonie? Teraz będzie można temu zapobiec.

Spotify wprowadza nową funkcję do swojej aplikacji mobilnej na Androida, której nazwę można chyba najlepiej przetłumaczyć na... wyłącznik czasowy. Ta sama opcja dostępna była i jest w telewizorach, bo dzięki niej można uniknąć całonocnej pracy odbiornika, gdy zaśniemy i to samo będzie można zrobić w aplikacji Spotify, jeśli będziecie obawiać się, że uśniecie w trakcie słuchania muzyki.

Wyłącznik czasowy w Spotify na Androida

Sleep timer trafia do Spotify na Androida i został już zauważony przez kilku użytkowników aplikacji. Podzielili się tą informacją na Reddicie (źródło zrzutu), a na zrzutach ekranu można zapoznać się ze szczegółami jej działania, choć te są wręcz banalne. Na ekranie odtwarzania należy dotknąć przycisku od kontekstowego menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) i wybrać opcję Sleep timer. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, niż wskazać okres, po jakim muzyka zostanie automatycznie zatrzymana. Do wyboru są następujące przedziały: 5, 10, 15, 30, 45 i 60 minut. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować wstrzymanie odtwarzania wraz z końcem danego utworu - to może być przydatne w przypadku podcastów, choć wiemy, że przecież nie brakuje dłuższych utworów muzycznych, z którymi miło się zasypia.

Przypomnę, że Spotify powinno wkrótce udostępnić zupełnie nowy wygląd zakładki z biblioteką w aplikacjach mobilnych, gdzie podcasty będą traktowane na równi z muzyką. To ewidentny dowód na to, że statystyki odsłuchań dają Spotify nadzieje, na zajęcie sporej części rynku, na którym oprócz iTunes i Apple Podcasts, a także poszczególnych aplikacji znanych tylko sympatykom podcastów, brakuje wszechstronnych i uniwersalnych rozwiązań do katalogowania podcastów z możliwością odtwarzania.

Podcasty w Spotify równie ważne co muzyka - aktualizacja aplikacji

W tej chwili nie ma żadnych doniesień na temat pojawienia się funkcji wyłącznika czasowego w Spotify na iOS-a, ale nie powinno to trwać znacząco długo, jeśli Spotify podejmie decyzję o szerokim udostępnieniu nowości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: