2

Spotify w przeglądarce nareszcie zaktualizowane i coraz bliżej aplikacji

spotify
Spotify jest chyba najbardziej wszechstronną usługą muzyczną, jeśli chodzi o wsparcie aplikacji dla urządzeń i platform, ale to nie oznacza, że wszystkie działają równie dobrze. Przeglądarkowa wersja właśnie nadrabia zaległości.

Spotify Web Player, czy Spotify w przeglądarce, wielokrotnie otrzymywało aktualizacje na przestrzeni kilku lat. W niektórych momentach interfejs zmieniał się wręcz drastycznie, bo dodawane były potrzebne (czytaj zaległe) funkcje i elementy. W chwili obecnej nie można już zarzucić mu tak wiele, jak kiedyś, ale nadal różnice pomiędzy webowym Spotify a aplikacją natywną dla Windowsa czy macOS są zauważalne. Jednym z największych braków jest ograniczona nawigacja na lewym pasku bocznym, gdzie zamiast listy naszych i obserwowanych playlist, widnieją tylko skróty do strony głównej, wyszukiwarki, biblioteki oraz lista ostatnio odtwarzanych treści.

Spotify w przeglądarce zyska wygląd zbliżony do aplikacji

Jak donosi na Twitterze Jane Manchun Won, Spotify wkrótce powinno zaprezentować aktualizację webowego Spotify, które zyska wygląd zbliżony lub identyczny do tego z aplkacji desktopowych. Mowa oczywiście przede wszystkim o pojawieniu się listy playlist w lewym menu, gdzie jest ich właściwe miejsce. Spotify w dużej mierze opiera się właśnie o taki sposób organizowania i odkrywania muzyki, ponieważ tworzenie tematycznych list odtwarzania jest bardzo naturalne. Te mogą nam służyć podczas relaksu, treningu, nauki czy pracy. Możemy je kreować samodzielnie lub polegać na rekomendacjach innych – bardoz duża liczba playlist jest dostępna publicznie i jeszcze nigdy nie natrafiłem na syuację, w której nie odnalazłbym zbioru utworów mających najlepiej pasować do jakiegoś nastroju czy sytuacji albo nie odnosić się do konkretnego filmu czy serialu.

Spotify nie ogłosiło jeszcze oficjalnie tej zmiany i nie jest jeszcze ona widoczna na moim koncie, ale bardzo liczę na to, że wkrótce się to zmieni, ponieważ nie zawsze chcę lub mogę korzystać z aplikacj Spotify, a wtedy przeglądarkowa wersja usługi jest dobrym zamiennikiem. A może być jeszcze lepszym.

Źródło: Jane Manchun Wong na Twitterze via mspoweruser.