Spotify

Poznaj listę 50-ciu najczęściej odtwarzanych przez Ciebie utworów i artystów na Spotify

GU
Grzegorz Ułan
11

Spotify to zlepek mnóstwa playlist predefinowanych, proponowanych czy własnych, tysiące artystów, miliony odtwarzanych piosenek. Dziś trafiłem na aplikację, która pobiera ze Spotify te, które najczęściej odtwarzaliśmy w całej historii, przez ostatnie pół roku czy miesiąc i w łatwy sposób pozwala utworzyć z nich playlisty.

Ktoś, kto już korzysta ze Spotify od kilku lat, miał okresy, w których interesował się bardziej jednym gatunkiem muzycznym, kiedy indziej innym. Replayify to aplikacja webowa, która pozwoli Wam przypomnieć sobie te najbardziej popularne i stworzyć z nich playlisty, które od razu zapiszą się na naszym koncie na Spotify.

Na początek musimy odwiedzić stronę projektu Replayify i zalogować się na swoje konto w Spotify, by aplikacja mogła pobrać nasze dane. Możemy to zrobić w przeglądarce na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych.

Po zalogowaniu wyświetli się nam od razu lista piosenek w 3 kategoriach - najpopularniejsi artyści, najpopularniejsze piosenki i ostatnio odtwarzane piosenki na Spotify. W zakładkach z artystami i piosenkami znajdziecie trzy podkategorie, a mianowicie - najpopularniejsze przez całą historię, przez ostatnie pół roku oraz przez ostatni miesiąc.

Nie można ich przesłuchać w tym miejscu za to można szybko stworzyć z nich playlistę. Wystarczy zjechać na sam dół danej kategorii i skorzystać z przycisku do tworzenia playlisty, która automatycznie zapisze się na naszym koncie na Spotify.

Minusem jest fakt, że nadaje taką samą nazwę do każdej playlisty, więc trzeba w każdą wejść rozpoznać i zmienić nazwę w menu playlisty. W sumie można stworzyć więc 7 playlist w Spotify, łącznie z listą stworzoną na podstawie ostatnio odsłuchiwanych utworów. Osobiście najbardziej podoba mi się ta z 50-cioma najczęściej odtwarzanymi utworami, dzięki niej przypomniałem sobie kilka kawałków, które dość często odtwarzałem kilka lat temu, a teraz w połączeniu z innymi aktualnie ulubionymi utworami tworzy fajną mieszankę.

Źródło: ProductHunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu