Spotify

Poznaj listę 50-ciu najczęściej odtwarzanych przez Ciebie utworów i artystów na Spotify

Grzegorz Ułan
Poznaj listę 50-ciu najczęściej odtwarzanych przez Ciebie utworów i artystów na Spotify
11

Spotify to zlepek mnóstwa playlist predefinowanych, proponowanych czy własnych, tysiące artystów, miliony odtwarzanych piosenek. Dziś trafiłem na aplikację, która pobiera ze Spotify te, które najczęściej odtwarzaliśmy w całej historii, przez ostatnie pół roku czy miesiąc i w łatwy sposób pozwala utworzyć z nich playlisty.

Ktoś, kto już korzysta ze Spotify od kilku lat, miał okresy, w których interesował się bardziej jednym gatunkiem muzycznym, kiedy indziej innym. Replayify to aplikacja webowa, która pozwoli Wam przypomnieć sobie te najbardziej popularne i stworzyć z nich playlisty, które od razu zapiszą się na naszym koncie na Spotify.

Na początek musimy odwiedzić stronę projektu Replayify i zalogować się na swoje konto w Spotify, by aplikacja mogła pobrać nasze dane. Możemy to zrobić w przeglądarce na desktopie, jak i na urządzeniach mobilnych.

Po zalogowaniu wyświetli się nam od razu lista piosenek w 3 kategoriach - najpopularniejsi artyści, najpopularniejsze piosenki i ostatnio odtwarzane piosenki na Spotify. W zakładkach z artystami i piosenkami znajdziecie trzy podkategorie, a mianowicie - najpopularniejsze przez całą historię, przez ostatnie pół roku oraz przez ostatni miesiąc.

Nie można ich przesłuchać w tym miejscu za to można szybko stworzyć z nich playlistę. Wystarczy zjechać na sam dół danej kategorii i skorzystać z przycisku do tworzenia playlisty, która automatycznie zapisze się na naszym koncie na Spotify.

Minusem jest fakt, że nadaje taką samą nazwę do każdej playlisty, więc trzeba w każdą wejść rozpoznać i zmienić nazwę w menu playlisty. W sumie można stworzyć więc 7 playlist w Spotify, łącznie z listą stworzoną na podstawie ostatnio odsłuchiwanych utworów. Osobiście najbardziej podoba mi się ta z 50-cioma najczęściej odtwarzanymi utworami, dzięki niej przypomniałem sobie kilka kawałków, które dość często odtwarzałem kilka lat temu, a teraz w połączeniu z innymi aktualnie ulubionymi utworami tworzy fajną mieszankę.

Źródło: ProductHunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu