Felietony

Sony Tablet P już na dniach w Polsce i u nas na testach!

Kamil Mizera
Sony Tablet P już na dniach w Polsce i u nas na testach!
9

Jeszcze na dobre nie rozkręciła się sprzedaż Sony Tablet S w Polsce, a już firma wprowadzana na nasz rynek nowy i bardzo ciekawie się zapowiadający tablet: Sony Tablet P. Sprzedaż tego urządzenia rozpocznie się 15 stycznia, czyli za dwa dni. Znamy już cenę i kanały dystrybucji. Sony Tablet P to d...

Jeszcze na dobre nie rozkręciła się sprzedaż Sony Tablet S w Polsce, a już firma wprowadzana na nasz rynek nowy i bardzo ciekawie się zapowiadający tablet: Sony Tablet P. Sprzedaż tego urządzenia rozpocznie się 15 stycznia, czyli za dwa dni. Znamy już cenę i kanały dystrybucji.

Sony Tablet P to dość unikatowy pomysł i design. Firma zdecydowała się na model składany (podobne rozwiązanie zastosowano w Toshibie Libretto W100) o dwóch ekranach 5,5 cala. Pod maską znajdziemy Tegrę 2, 1GHz , 1GB RAM, Androida 3.2 z nakładką, która ma dostosować tablet do pracy na dwóch ekranach i tylko 4GB pamięci (pełna specyfikacja dostępna jest na stronie Sony).

Nowy tablet pojawić ma się w dwóch modelach, tylko z Wi-Fi i z 3G. 15 stycznia zobaczymy na sklepowych półkach tylko wersję bez 3G w cenie 2499 złotych. Koszt niemały, ale w porównaniu do produktu Toshiby, który ponad rok temu kosztował około 1100$, nie jest tak źle.

Gdzie dostaniemy Sony Tablet P? Na początku, przez pierwsze 2 tygodnie tylko w Sony Center. Później dostępny ma być również w Vobisie, Komputroniku, Saturnie i MediaMarkt oraz zapewne jeszcze u innym mniejszych dystrybutorów. Na razie nie wiadomo, ile tych urządzeń pojawi się na rynku, ale z zakupem Sony Tablet S nie było większych problemów.

 

Same parametry nieco odstają od obecnie przyjętych w najnowszych urządzeniach konkurencji. Jednak nie to ma stanowić o ewentualnej sile i sukcesie tego tabletu, a jego dwuczłonowa budowa, która w założeniu ma zapewnić większą mobilność przy zachowaniu wygody korzystania. Czy firmie uda się ta próba?

Już wkrótce na Antyweb ukaże się recenzja tego urządzenia – wyciśniemy z niego siódme poty!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskapremieraTablet