Felietony

Sony ogłosiło śmierć dyskietek!

Grzegorz Marczak
Sony ogłosiło śmierć dyskietek!
28

Sony zapowiedziało (trzeba użyć translatora google aby przeczytać komunikat), że w marcu przyszłego roku wstrzyma produkcję dyskietek. Zaczęli 27 lat temu i co niesamowite do tej pory je produkują ( w zeszłym roku sprzedało się ich aż 12 milionów sztuk). Na wszystko przychodzi jednak pora, tak więc...

Sony zapowiedziało (trzeba użyć translatora google aby przeczytać komunikat), że w marcu przyszłego roku wstrzyma produkcję dyskietek. Zaczęli 27 lat temu i co niesamowite do tej pory je produkują ( w zeszłym roku sprzedało się ich aż 12 milionów sztuk). Na wszystko przychodzi jednak pora, tak więc czas też pożegnać się z tym legendarnym nośnikiem.

Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem dyskietki, za to bardzo dokładnie pamiętam czasy kiedy była ona podstawowym nośnikiem informacji.

Czasy w których "legalnie" (wtedy nie było chyba jeszcze ustawy o prawach autorskich) kopiowało się gry i programy na warszawskiej giełdzie na grzybowskiej i te nerwy kiedy po powrocie do domu okazywało się, że jedna z 35 dyskietek źle się przegrała. Wydaje mi się, że Sony wytrwało chyba najdłużej jeśli chodzi o produkcję klasycznych dyskietek, większość konkurentów poddała się dużo wcześniej.

Sprawdziłem właśnie dostępność dyskietek w komputronik.pl i jeszcze są. Wprawdzie towar na wyczerpaniu i tylko do Verbatimu ale nadal można kupić 10 sztuk w w eleganckim pudełeczku za jedyne 11,90 PLN.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

laptopPC