Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Sony ma kłopot urodzaju – GameStop wstrzymuje zamówienia na PS4. Szansa dla Xboxa?

KK
Karol Kopańko
12

Momentem prezentacji obu konsol rozpoczął się wyścig next-genów o zdobycie większej popularności. Po konferencjach na E3 i ujawnieniu kłopotliwych zabezpieczeń Xboxa One akcje PS4 poszły znacząco w górę i teraz Sony musi sobie radzić z ogromną ilością zamówień, które wydają się  przekraczać możliwoś...

Momentem prezentacji obu konsol rozpoczął się wyścig next-genów o zdobycie większej popularności. Po konferencjach na E3 i ujawnieniu kłopotliwych zabezpieczeń Xboxa One akcje PS4 poszły znacząco w górę i teraz Sony musi sobie radzić z ogromną ilością zamówień, które wydają się  przekraczać możliwości firmy. Tymczasem Xbox przejmuje pałeczkę lidera na brytyjskim Amazonie. Rywalizacji nabiera rumieńców i w żaden sposób nie jest jeszcze rozstrzygnięta!

Wszystkich chcących dziś zamówić pre-order PS4 w witrynie GameStop powitała dziś niezbyt pozytywna wiadomość:

Dodatkowo rzecznik sklepu wydał oświadczenie, tłumaczące że:

Ze względu na duże zapotrzebowanie, GameStop wstrzymuje przyjmowanie zamówień na PS4

W zeszłym miesiącu sklep zapowiedział, że w porozumieniu z Sony będzie przyjmował nielimitowane zamówienia na konsolę, aż do odwołania, które najwidoczniej właśnie nastąpiło. Należy przypomnieć, że to nie pierwsze takie kłopoty producenta związane z zaopatrzeniem. Wcześniej jednak nie dotyczyły one pre-orderów, a pojawiły się 4 lata po premierze – w marcu 2010 roku. Wtedy problemy Sony zbiegły się z czasie z identycznymi trudnościami Nintendo w przypadku Wii. Teraz jednak oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić PS4 np. u polskich dostawców.

Chyba każdy chciałby mieć takie kłopoty... Szkoda tylko, że tak wysoko postawionego celu jak sprostanie wszystkim zamówieniom nie uda się japońskiemu producentowi zrealizować. Pokazuje to jednak jak wysokie jest zapotrzebowanie na PS4, nawet mimo tego, że wchodząc od razu na stronę sklepu wita nas baner zachęcający do kupna Xboxa One:

Trzeba jednak przyznać, że w braku wydolności fabryk produkujących PS4 Microsoft upatruje swoją szansę. Przecież po powrocie giganta z Redmond na „jasną stronę mocy” jeśli chodzi o „always on, always connected”, popularność Xboxa One znacząco wzrosła.

Dość powiedzieć, że najnowszym rankingu najlepiej sprzedających się produktów w kategorii „Video Games” znajduje się on na 3 miejscu, podczas gdy PS4 dopiero na 11. Jednak gdy weźmiemy pod uwagę sumę zamówień dla całego roku 2013 to na prowadzeniu znajduje się już konsola Sony (3 miejsce, w porównaniu do 6. Xboxa One).

Do premiery obu next-genów zostało jeszcze dużo czasu choć jasne jak na razie jest, że wyścig wygrywa PS4 i nawet mimo, że Microsoft stara się gonić swojego konkurenta, to zbyt dużo zostało już wcześniej powiedziane, aby tak po prostu wyrównać szanse. Być może role odwrócą się po premierze, kiedy do głosu dojdą funkcje dodatkowe Xboxa, które mogą przeważyć szale zwycięstwa.

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu