Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Sprzęt

Te głośniki Sonos zamontujesz na zewnątrz i urządzisz sąsiadom koncert życzeń

PW
Paweł Winiarski
12

A gdyby tak zamienić dom w wielki głośnik, który zrobi imprezę na całym osiedlu? Sonos własnie pokazał takie rozwiązanie.

Oczywiście trochę przesadzam i nie polecam takich pomysłów, jednak warto zwrócić uwagę na produkty pokazane przez Sonos i Sonance. A mowa o Sonos Architectural by Sonance, czyli głośnikach, które zagrają to i owo na zewnątrz. Nie chodzi jednak o przenośne głośniki znane z tramwajów i plaż, ale o sprzęty montowane na zewnętrznych częściach budowli.

Zewnętrznym głośnikom nie będą straszne: wilgoć, upał, woda, sól, promienie UV i minusowe temperatury. Druga seria, czyli głośniki na sufit i na ścianę też prezentują się ciekawie - będą dostępne w różnych kształtach i będzie je można pomalować, dzięki czemu mają szansę naprawdę dobrze wtopić się we wnętrze domu, mieszkania czy biura.

Sama zasada działania nie jest jakaś nadzwyczajna i to po prostu bezprzewodowe głośniki, które można wpiąć do sieci Sonosa. Będą więc wspierać AirPlay 2, aplikację Sonos oraz obsługiwane przez inne urządzenia firmy usługi streamingowe, takie jak Spotify, Apple Music, Amazon Music czy Google Play Music. Do jednego wzmacniacza Sonosa podłączycie 3 takie głośniki.

Głośniki na sufit i ścianę kosztują $599 dolarów za parę, można już składać zamówienia, towaru natomiast należy spodziewać się w okolicach 26 lutego. Para głośników zewnętrznych to natomiast koszt 799 dolarów i te dotrą do klientów w kwietniu. Wspomniany wzmacniacz kosztuje natomiast 599 dolarów i dotychczas byl dostępny jedynie w USA, na szczęście 12 lutego dotrze również do Europy.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: