Felietony

Socializer idzie pod młotek? Na to wygląda

Grzegorz Marczak
Socializer idzie pod młotek? Na to wygląda
10

Z raportu bieżącego spółki dowiadujemy się, że w dniu dzisiejszym główni akcjonariusze spółki (reprezentujący 64% kapitału i głosów) podpisali z Dentsu Aegis Network Limited list intencyjny dotyczący rozpoczęcia negocjacji w sprawie sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji. List intencyjny...

Z raportu bieżącego spółki dowiadujemy się, że w dniu dzisiejszym główni akcjonariusze spółki (reprezentujący 64% kapitału i głosów) podpisali z Dentsu Aegis Network Limited list intencyjny dotyczący rozpoczęcia negocjacji w sprawie sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji. List intencyjny nie ma jednak charakteru wiążącego.

Co jednak ciekawe grupa Grupa Aegis Media do dnia 15 grudnia 2013 roku ma wyłączność na prowadzenie wyżej wymienionych negocjacji.

Przypomnę, że udziały w spółce Socializer ma między innymi O2, które przeprowadziło transakcję kupna udziałów i odsprzedaży własnej agencji social media. Od tamtego momentu Socializer zaczął bardzo dynamiczny rozwój i z sukcesem przejmuje obsługę w social media coraz większych i bardziej znaczących klientów (o czym regularnie informują na swoim fanpagu na Facebooku).

Poprosiłem o komentarz do sprawy Michała Brańskiego oraz Lukasza Misiukanisa. Michał odmówił komentowania działań spółki giełdowej i takiej same odpowiedzi spodziewam się też od Łukasza.

Dlaczego Socializer decyduje się na sprzedaż większości udziałów w dobrym dla firmy momencie? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta - jest to najlepszy moment aby uzyskać wysoką wycenę. Rynek social media jest wprawdzie młody i perspektywiczny ale nikt nie daje pewności jeśli chodzi o stabilność tego biznesu w perspektywie 10 lat. Grupa wielkości Aegis Media będzie natomiast z pewnością umiała wykorzystać potencjał Socializer i ich bazę obecnych klientów :)

Za informację o raporcie podziękowania dla Krzyśka Kowalczyka

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu