Filmy

Część z Was nawet nie powinna tego oglądać - zwiastun Smętarz dla zwierzaków

Konrad Kozłowski
Część z Was nawet nie powinna tego oglądać - zwiastun Smętarz dla zwierzaków
14

I wcale nie przesadziłem z tytułem, bo jedno z kluczowych wydarzeń zostało kompletnie zmienione i jeśli macie za sobą lekturę książki Stephena Kinga, to zepsujecie sobie seans. Oto zwiastun nadchodzącego filmu Cmętarz zwieżąt.

Jeśli odnosicie wrażenie, że produkcji telewizyjnych i filmowych powstających na podstawie książek Stephena Kinga stale przybywa, to macie rację - nawet tempo jest dość duże. Niedawno widzieliśmy "Castle Rock" na Hulu (w Polsce w HBO Go) i Mr Mercedes na Audience Network (w Polsce na Canal+), a do kin w tym roku wejdą aż cztery pełnometrażowe filmy. W 2018 pojawił się tylko jeden, ale dwa lata temu oglądaliśmy cztery różnie przyjęte produkcje kinowe: Mroczna wieża, To, Gra Geralda i 1922.

Pierwszym z filmów w 2019 będzie Smętarz dla zwierzaków na podstawie wysoko ocenianej książki z 1983 roku. Co ciekawe, w latach 1989 i 1992 otrzymaliśmy już dwa filmy oparte na dziele Stephena Kinga, ale najwyraźniej nadszedł czas na nową wersję.

Zwiastun filmu Smętarz dla zwierzaków - data premiery Pet Sematary

W niej występują: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow, Jeté LaurenceHugo Lavoie, Lucas Lavoie i Obssa Ahmed. Scenariusz napisał Jeff Buhler, a film wyreżyserowali Kevin Kölsch i Dennis Widmyer. Smętarz dla zwierzaków opowiada o rodzinie, która przeprowadza się z duzego miasta do niewielkiego miasteczka. Na miejscu natrafiają na nietypowy cmentarz, gdzie pochowane są zwierzęta. Przed wejściem znajduje się tabliczka z tytułowym napisem z błędami: Smętarz dla zwierzaków (Pet Sematary). Co więcej, z cmentarzem wiążą się nietypowe i niepokojące obrzędy. Wskutek nieszczęśliwego wypadku ginie jeden z członków rodziny i zostaje pochowany na wspomnianym cmentarzu.

Tyle z opisu fabuły filmu zdecydowanie wystarczy. Jak wspomniałem, czytelnicy nie powinni oglądać zwiastunu ze względu na zmiany w historii, które mogą być niemałą niespodzianką w kinie. Jeśli to jednak nie ma dla Was znaczenia, to śmiało. Osoby nie zaznajomione z opowieścią nie będą aż tak zdziwione, choć zwiastun zdradza całkiem sporo.

Polską premierę filmu zaplanowano na 3 maja.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu