Polska

Smartfony, dzieci i ten wspaniały Fronczewski!

Marcin M. Drews
Smartfony, dzieci i ten wspaniały Fronczewski!
16

Romansu Piotra Fronczewskiego z elektroniczną rozrywką ciąg dalszy! Tym razem aktor pojawi się na ekranach przenośnych, czytając polską klasykę dla najmłodszych. To udany początek początek serii interaktywnych bajek na urządzenia mobilne. Ten Fronczewski to jest gość! Zapytasz pradziadka, dziadka...

Romansu Piotra Fronczewskiego z elektroniczną rozrywką ciąg dalszy! Tym razem aktor pojawi się na ekranach przenośnych, czytając polską klasykę dla najmłodszych. To udany początek początek serii interaktywnych bajek na urządzenia mobilne.

Ten Fronczewski to jest gość! Zapytasz pradziadka, dziadka, ojca czy swoje dzieci - wszyscy go znają. I piszę to bez cienia sarkazmu. Ten znakomity aktor o niezwykłym, wspaniałym głosie nigdy się nie zdewaluował. Nawet gdy występuje w reklamach telewizyjnych, oglądamy go. Bo to jest mistrz Fronczewski!

Niegdysiejszy Pan Kleks i King Bruce Lee Karate Mistrz od lat romansuje też z branżą gier i jest to związek udany! Świat elektronicznej rozrywki po raz pierwszy usłyszał go w 1998 roku. Według portalu Filmweb Fronczewski pojawił się od tej pory w 21 grach komputerowych, wśród których znalazły się takie tytuły, jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights czy Skyrim!

Dziś Pan Piotr powraca do cyfrowego świata, choć tym razem na ekrany smartfonów i tabletów. Producent edukacyjnych aplikacji Bajkoteka.pl przy wsparciu studia Intermarum zaproponował bowiem najmłodszym interaktywną wersję zacnej klasyki - wiersz Juliana Tuwima "Rzepka" w formie bajki z grami i zabawami edukacyjnymi!

Zabawny wiersz Juliana Tuwima w kolorowej i interaktywnej odsłonie wciągnie was w pomoc dziadkowi. A sił do wyrwania rzepki potrzeba wiele... Umileniu wysiłków przy wyciąganiu rzepki towarzyszy niepowtarzalny głos Piotra Fronczewskiego i nastrojowa muzyka. Dzięki interaktywności obrazków dziecko będzie zaangażowane w pomoc bohaterom jak również w poszukiwanie ruchu lub dźwięku. Palce najmłodszych powędrują po całym ekranie poruszając wiatrak, nalewając wody do konewki czy próbując zerwać jabłko z gałęzi.

Aplikacja ma bawić i rozwijać, a wyświetlany tekst bajki pomaga w nauce czytania. Użytkownicy uzyskają też dostęp do pięciu edukacyjnych minigier.

Szymon Janus z opolskiego studia Intermarum tak komentuje współpracę z Bajkoteką:

Jako firma jesteśmy znani głównie z Race To Mars, ale temat dzieci jest nam bliski, bo od tego zaczynaliśmy swoją przygodę na AppStorze 3,5 roku temu, a w ubiegłym roku na zlecenie Polskiej Akademii Nauk opracowywaliśmy grę na potrzeby badania dysfunkcji dzieci - Mózgograszki.

Gra dostępna jest na systemy iOS i Android, a wkrótce trafi także na Windows Phone. Jak mówi Janus, do dopiero początek większej przygody. Wkrótce zobaczymy kolejne polskie bajki, w których usłyszeć będzie można innych znanych aktorów polskich (m. in. Wiktora Zborowskiego). Seria ma trafić także na komputery stacjonarne, a także zyskać wersję anglojęzyczną. Trzymam kciuki!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Grydzieci