Ciekawostki technologiczne

Ten produkt to najlepsza kwintesencja obecnego rynku urządzeń do domu. Zapomnijcie o Xboxie Series X

Albert Lewandowski
10

Asystenci głosowi są coraz popularniejsi. Szczególnie wpływa na to popularyzację inteligentnych głośników, ale trafiają one też do innych urządzeń. Teraz poznaliśmy prawdziwy hit do domostw.

Alexa i zaskakujące nowości

Trzeba przyznać, że Amazon podjął słuszną strategię dodawania swojej asystentki głosowej Alexy do najróżniejszych urządzeń bez ograniczania się do jednej platformy. Dzięki temu na rynku pojawiają się ciekawe propozycje i łatwo zauważyć, że kreatywność twórców nie zna na dobrą sprawę granic.

Przeczytaj również: Każdy pokocha inteligentne głośniki. 5 powodów, dla których warto je mieć.

Ostatnio mieliśmy okazję poznać nowość od firmy Roland. Przygotowała ona nowy produkt, który rozwija to, co znamy z inteligentnych głośników. Tych w sprzedaży jest już sporo i widać, że w niektórych państwach cieszą się one ogromną popularnością. Inna sprawa, że jednocześnie pojawia się sporo informacji na temat tego, jak producenci bardzo nie dbają o prywatność użytkowników, ale nie można mieć wszystkiego. Szczególnie przy asystentach głosowych trudno liczyć na razie na zachowanie pełnej poufności.

Sprawdź też: Alexa nasłuchuje cały czas.

Wracając do propozycji Rolanda, GO:Piano to przenośny keyboard, który waży 4 kilogramy, jest zasilany przez baterię i można go łatwo podpiąć do sieci WiFi. Co jednak najważniejsze, oferuje Alexę w standardzie. Do tego może połączyć się z naszym smartfonem czy tabletem przez Bluetooth, a dla użytkowników przygotowano dedykowaną aplikację Piano Partner 2.

Roland GO:PIANO wyróżnia się tym, że można na nim zarówno grać jak na zwykłym keyboardzie, a poza tym spełnia wszystkie wymagania, jakie stawia się przed inteligentnymi głośnikami. Pozwala na zamawianie jedzenia, sterowanie światłem w domu, sprawdzanie pogody, ustawianie przypomnień, a ponadto można z wykorzystaniem Alexy zapisywać wykonane przez siebie utwory w chmurze. Brzmi jak idealne rozwiązanie dla początkujących artystów, którzy chcą mieć nieco technologii.

Ile w tym Smart Home?

Roland GO:PIANO brzmi jak szalony pomysł, jednak doskonale określa to, na jakim etapie jest rynek produktów Smart Home. Teoretycznie znajdziemy w nich asystentów głosowych, więc element bardzo zaawansowany technologicznie i inteligentny, a do tego pozwalający na łączenie różnych urządzeń między sobą. W teorii prezentuje się znakomicie, ale po chwili trzeba zastanowić się nad tym, po co właściwie to powstało.

W przypadku inteligentnych głośników cały czas trudno powiedzieć, jak bardzo są przydatne. Owszem, dla fanów nowych technologii to genialna sprawa. Ot, zabawka.

Sprawdź też: Obecnie asystenci głosowi to kpina.

Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 5, 10 lat doczekamy się dynamicznego rozwoju rynku Smart Home. Szczególnie liczę na to, że firmy przestaną na siłę dodawać tam zbędne nowinki technologiczne i skupią się na wartości dla użytkownika. Same inteligentne głośniki mogą znaleźć swoje miejsce w przyszłości, jednak to w głównej mierze zależy od tego, jak bardzo uda się poprawić asystentów głosowych.

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu