Motoryzacja

Korki drogowe, znikajcie. Mam nadzieję, że ta nowa platforma pomoże uporać się z problemem

Kamil Świtalski
3

Też zalewa was krew, gdy stoicie bez sensu na światłach z powodu braku inteligentnych systemów zarządzania dróg? Może to rozwiązanie będzie rewolucją, na którą wszyscy czekamy.

Nie ma co ukrywać, że Sygic nie jest najpopularniejszą nawigacją na polskich drogach. Powodów jest wiele — od stosunkowo słabej reklamy, przez dostępność lepszych produktów, z którymi użytkownicy są tutaj za pan brat od wielu lat. Warto jednak mieć ją na oku, bo w ostatnich miesiącach regularnie zaskakują nas bardzo fajnymi pakietami nowości. Od nawigacji z trybem rozszerzonej rzeczywistości, przez głosowego asystenta, na świetnych funkcjach związanych z parkowaniem kończąc. A teraz firma odkrywa karty i prezentuje Smart Mobility Platform dla miast. Co to takiego?

Smart Mobility Platform od Sygic pozwoli na lepsze zarządzanie transportem w miastach

Sygic od dłuższego czasu inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Teraz startuje z Smart Mobility Platform, platformą która jest czymś więcej niż znane dotychczas z portfolio produktów firmy nawigacje. Ich najświeższy produkt pozwoli lokalnym władzom analizować, opracowywać i wdrażać inteligentne systemy zarządzania ruchem oparte na wydajnych usługach obliczeniowych i aplikacjach mobilnych dla użytkowników komunikacji miejskiej.

Brzmi to co najmniej intrygująco — i patrząc na to, jak nieudolnie działa większość z tego typu rozwiązań, można mieć nadzieję na to, że najnowsza platforma w końcu nareszcie coś w tej kwestii zmieni. Na tę chwilę, niestety, nie mamy żadnych dokładnych informacji na temat tego, jak będzie działać platforma i czego właściwie możemy po niej oczekiwać jako użytkownicy. Smart Mobility Platform ogłoszono na trwającej właśnie prelekcji A digital era for transport – solutions for society, economy and environment, warto więc trzymać rękę na pulsie — autorzy projektu obiecują, że jeszcze dziś będzie można przepytać ich o szczegóły na stoisku Sygic w Wiedniu, gdzie trwa konferencja TRA: A digital era for transport.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu