Muzyka

Wybieramy najlepsze słuchawki do 100 zł

Krzysztof Rojek
2

Ile trzeba wydać by cieszyć się dobrą jakością dźwięku? Jak się okazuje, nie musi być to 500 czy 1000 zł. Czasem wystarczy nawet 100.

Tak to już jest w świecie technologii, że bardzo często jakość idzie w parze z ceną i choć zdarzają się przypadki, że producenci niesamowicie zawyżają kwoty, jakie żądają za swój produkt, to w znakomitej większości przypadków jeżeli wydamy więcej, możemy liczyć, że dostaniemy sprzęt lepszej jakości. Nie oznacza to jednak, że osoby, które nie chcą wydawać majątku na sprzęt są na przegranej pozycji, ponieważ jeżeli dobrze się poszuka, można znaleźć wiele dobrych produktów w niższych cenach. Dobrym przykładem są słuchawki. W naszej ankiecie wyszło, że co 10 z naszych czytelników kupuje słuchawki do kwoty 100 zł. Dlatego dziś przyjrzymy się, jakie modele możemy znaleźć, by cieszyć się dobrą jakością dźwięku, a jednocześnie – nie wydać na nie majątku.

Po czym poznacie dobre słuchawki w cenie do 100 zł?

W tej półce cenowej niezwykle łatwo jest się „naciąć” na urządzenia, które tylko z pozoru wyglądają dobrze, jednak nie oferują ani przyzwoitej jakości dźwięku, ani też nie są zbudowane z materiałów, które wytrzymają trudy codziennego używania. Niestety, najczęściej nie mamy jak sprawdzić, czy dany model będzie nam odpowiadał, często więc jest to zakup, przynajmniej po trochu, w ciemno. Dlatego warto przy zakupie zwracać uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, dużo może nam powiedzieć marka samych urządzeń. Jeżeli jest to uznana w branży firma, jak chociażby Sennheiser czy JBL, jest duża szansa, że sprzęt finalnie okaże się lepszy, niż w przypadku gdy wybierzemy jedną z wielu mniej popularnych, w ogóle nieznanych marek. Drugą kwestią są oczywiście opinie i recenzje na portalach oraz w serwisach takich jak YouTube. Porównując je ze sobą możemy uzyskać podstawowe informacje odnośnie tego, czego od danej pary słuchawek możemy się spodziewać. Oczywiście, w tej kwestii możemy również zapytać o opinie w samym sklepie, jednak tutaj zalecam zawsze ostrożność i dzielenie opinii samych sprzedawców przez dwa. Trzecią kwestią, która może pomóc nam rozsądzić, czy mamy do czynienia z dobrym produktem jest jego dostępność i renoma sklepów, w których się znajdują.

Co do samych słuchawek, to pamiętajmy, że 100 zł nie pozwoli nam na wiele, jeżeli chodzi o wymagania odnośnie jakości. W recenzjach zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, czy słuchawki nie mają typowych dla tej klasy cenowej problemów. Do najbardziej popularnych zaliczyłbym: problemy z przenoszeniem najniższego pasma (tony niskie i niskie-średnie), clipping, przesterowany dźwięk przy wyższych poziomach głośności oraz słaba jakość zastosowanych materiałów. W przypadku słuchawek bezprzewodowych można tu jeszcze dorzucić problemy z parowaniem i połączeniem. Jeżeli widzimy, że słuchawki unikają tych podstawowych błędów i posiadają pozytywną opinię recenzentów, możemy z dużą dozą pewności założyć, że będzie nam się z nich dobrze korzystać.

Słuchawki przewodowe do 100 zł

Jeżeli chcemy zamknąć się w kwocie 100 zł, to najlepszym wyborem będą słuchawki przewodowe. Dlaczego? Ano dlatego, że przy dużo niższej cenie potrafią zaoferować lepszą jakość dźwięku niż „bezprzewody”. Oto moje trzy propozycje dla osób, które szukają takich ofert.

Sennheiser CX 300-II Precision

Jeżeli szukamy firmy, która jest w stanie zapewnić nam dobrą jakość dźwięku, ciężej wybrać bardziej zasłużoną markę niż właśnie Sennheiser. Normalnie w tym miejscu znalazłby się model CX 200 Street II, ale niestety marka wycofała go już z produkcji. Na szczęście poszły w dół też ceny i za 100 zł spokojnie znajdziemy model CX 300-II, który charakteryzuje się dobrym tłumieniem pasywnym i czystym brzmieniem z dobrze zaznaczonymi dołami. Na dobrym poziomie stoi też jakość wykonania, jednak z zaznaczeniem, że przy częstym użytkowaniu słuchawki potrafią się poddać po 3-4 latach.

Soundmagic E10

Nazwa Soundmagic zapewne nikomu nic nie powie, będzie więc to złamanie zasady, o której mówiłem przed chwilą. Tutaj jednak górę bierze moje osobiste doświadczenie, ponieważ używałem tych słuchawek przez jakiś czas i byłem/jestem z nich bardzo zadowolony. Nie tylko mają bardzo dobre tłumienie pasywne, ale też mają świetne brzmienie (szczególnie doły), a kabel to zatopiona plecionka, dzięki czemu się nie plączą i jest szansa, że wytrzymają naprawdę długo. Nie można też nie docenić ich wyglądu.

JBL T290

JBL to również jedna z tych firm, które w zakresie audio wiodą prym, jeżeli chodzi o akcesoria do smartfonów. Model T290 przeznaczony jest dla tych mniej wymagających użytkowników. Tutaj firma zapewnia dobrą jakość wykonania (płaski kabel utrudnia plątanie się) i przyzwoitą jakość dźwięku za rozsądne pieniądze. Design słuchawek nie musi jednak przypaść wszystkim do gustu.

Polecane bezprzewodowe słuchawki do 100 zł

Jeżeli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, to trzeba wziąć pod uwagę, że budżet 100 zł potrafi być tu bardzo mocnym ograniczeniem. W tej cenie trudno jest w ogóle znaleźć słuchawki bezprzewodowe, a takie, które są dobrej jakości – jeszcze trudniej. Mimo tego, udało mi się wybrać 3 moim zdaniem warte polecenia

Bluedio Fi

Bluedio to jednak z tych marek, których raczej się nie zna i o których się nie mówi. Jednak ich model Fi jest stosunkowo popularny i szeroko dostępne. Ich zaletami zdecydowanie będzie wsparcie dla aptX, niezła jakość wykonania, brak problemów z parowaniem i stosunkowo dobre brzmienie. Minusem mogą być tu kontrolki dotykowe, które dosyć ciężko jest wyczuć, ale pamiętajmy, o jakiej kwocie mówimy.

Xiaomi Mi Air 2 SE

Jeżeli chodzi o sprzęty Xiaomi, to tutaj chyba już wszystko zostało powiedziane. Mi Air 2 SE to najbardziej podstawowy model firmy, zapewniający przyzwoity czas pracy na jednym ładowaniu i bezproblemowe działanie. Niestety, nie są to słuchawki dokanałowe, a douszne. O ile niektórzy preferują takie konstrukcje, o tyle trzeba pamiętać, że w takim wypadku raczej nie ma co liczyć na pasywne tłumienie hałasu. Jeżeli chcemy mieć urządzenie chińskiego producenta, w tej cenie możemy poszukać także Redmi AirDots Basic 2.

JBL T115BT

Ponownie w zestawieniu znajduje się JBL. Wszystko dlatego, że marka przygotowała niezłą propozycje do 100 zł. T115BT nie są słuchawkami „true wireless”, ponieważ są pomiędzy sobą połączone przewodem, ale trzeba pamiętać, że takie urządzenia też mają swoich zwolenników.

Słuchawki do 100 zł dla graczy? To możliwe

Czy można za 100 zł kupić sprzęt, który będzie nadawał się dla graczy? Tutaj ciężko stwierdzić, ponieważ każdy takie urządzenia będzie definiował odrobine inaczej. Dla jednych będzie liczyła się niska latencja, dla innych – dobry mikrofon, a dla jeszcze innych – estetyka i podświetlenie RGB. Za 100 zł ciężko jest mieć wszystko, ale mam nadzieję, że z wybranych przeze mnie modeli któryś przypadnie wam do gustu.

SpeedLink DRAZE

Zaczynamy z wysokiego „C” ponieważ ten model Speedlinka w normalnych warunkach kosztuje około 200 zł, jednak widze, że bardzo często przeceniany jest na połowę tej wartości. Zdecydowanie należy się nim zainteresować, jeżeli szukamy tanich słuchawek gamingowych. 50 mm drivery audio, dobry mikrofon i ciekawy wygląd powinny zadowolić nawet wymagającego gracza.

A4Tech Bloody G437

Słuchawki A4Tech wydają się być jednym z najlepszych wyborów, jeżeli mówimy o headsetach do 100 zł. Mamy tutaj 40 mm przetworniki, wbudowany, dosyć czuły mikrofon, a duże nauszniki powinny zapewnić komfort nawet podczas długich sesji.

MODECOM VOLCANO MC-849 SHIELD

Słuchawkom Modecom Volcano na pewno nie można zarzucić, że nie wyglądają „rasowo”. LEDowe podświetlenie w połączeniu z agresywną stylistyką będzie pasowało do tego, jak dziś wyglądają gamingowe pecety. Podobnie jak w Speedlink mamy tutaj 50 mm przetworniki, przewód w oplocie i czuły mikrofon.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu