Seriale

Tylko spójrzcie na ten zwiastun "Ślepnąc od świateł" od HBO Polska - polskie seriale mają się świetnie

KK
Konrad Kozłowski
6

"Ślepnąc od świateł" to najnowszy polski serial HBO Europe. Długo musieliśmy czekać na jego oficjalną zapowiedź i zwiastun, ale nareszcie stacja podzieliła się z nami szczegółami dotyczącymi produkcji. Wiemy też, że serial zadebiutuje już tej jesieni.

Od przybytku głowa nie boli i dobrych seriali nigdy za wiele - można by rzec. Nadchodząca jesień zapowiada się bardzo dobrze dla fanów polskich seriali, bo lista premier nie tylko staje się dłuższa, ale pojawiają się na niej coraz ciekawsze tytuły. Najnowszym z nich jest serial "Ślepnąc od świateł" produkcji HBO Europe. Reżyserem serialu jest Krzysztof Skonieczny, który nakręcił serię na podstawie książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule.

Serial będzie mieć osiem odcinków, które opowiedzą o 7 dniach z życia dilera kokainy. Do tej pory wiodło mu się nad wyraz dobrze - perfekcyjnie ułożone życie, schematyczna codzienność dawały pewność i bezpieczeństwo. Wszystko się jednak kiedyś kończy i gdy całość zamienia się w chaos, Kuba będzie musiał podjąć wiele istotnych decyzji, które zaważą o jego przyszłości. Kim jest Kuba?

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).

Scenariusz do serialu napisali Krzysztof Skonieczny i Jakub Żulczyk. Producentką serii jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. Ich praca przyniosła - przynajmniej sądząc po zwiastunie - piorunujący efekt. Jeśli do tej pory narzekaliście na oprawę wizualną i efekty w polskich serialach, to "Ślepnąc od świateł" ma szansę to zmienić. Tym bardziej, że najciekawszy okres z życia głównego bohatera dopiero przed nami. Kupione na wylot do Argentyny bilety mają termin na następny tydzień - to podróż tylko w jedną stronę, a bilety są dwa. Niespodziewanie, w międzyczasie z więzienia wychodzi gangster Dario (Jan Frycz), który najwyraźniej będzie chciał zaprowadzić porządek według własnych zasad.

‘Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.

To oznacza, że HBO ponownie inwestuje w format długiego filmu podzielonego na kilka części. Podobnym tropem idzie TVN z dwoma nowymi serialami, które debiutują tej jesieni: "Pułapka" oraz "Pod powierzchnią". Z jesiennych premier warto wymienić także serial "Znaki" od AXN, szpiegowski thriller "Nielegalni" od Canal+,

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu