9

Śledzimy pochodnię razem z Google Maps

Wiadomo już o kompromitacji francuskiej policji i sukcesie osób protestujących przeciw olimpiadzie w Chinach. Jeśli chcemy wiedzieć jakie będą dalsze losy pochodni, do którego kraju udadzą się jej powiernicy to możemy to wszystko śledzić dzięki specjalnie przygotowanemu na tę okazję serwisowi od Google.. Oczywiście do wizualizacji trasy pochodni użyto google maps. Brakuje w tym mini […]

Wiadomo już o kompromitacji francuskiej policji i sukcesie osób protestujących przeciw olimpiadzie w Chinach. Jeśli chcemy wiedzieć jakie będą dalsze losy pochodni, do którego kraju udadzą się jej powiernicy to możemy to wszystko śledzić dzięki specjalnie przygotowanemu na tę okazję serwisowi od Google..

Oczywiście do wizualizacji trasy pochodni użyto google maps.Brakuje w tym mini serwisie informacji na żywo oraz zdjęć i filmów, ale wszystko wydaje się być do zrealizowania.

Do relacjonowania bieżącej sytuacji można by wykorzystać Twittera, do video relacji nowego hitu w internecie jakim jest qik.com (Streaming video prosto z naszej komórki). Całość można by połączyć na jakimś blogu i już mamy pełną multimedialną transmisję na żywo.