Komunikatory

Slack dodaje obsługę wątków - nareszcie trochę porządku

Konrad Kozłowski
Slack dodaje obsługę wątków - nareszcie trochę porządku
4

Po pewnym czasie korzystania z funkcji wątków okazało się, że rozmowy na publicznych kanałach na Slacku nareszcie stały się bardziej przejrzyste i uporządkowane. W efekcie, po wewnętrznych testach, wątkowane wypowiedzi trafią do wszystkich.

Aby rozpocząć odrębny wątek wystarczy najechać na wiadomość, na którą chcemy odpowiedzieć, zaczekać na pojawienie się kontekstowego menu i kliknąć na nowododany przycisk "Start a thread".

Po prawej stronie ekranu otwarty zostanie dodatkowy panel, gdzie wpisujemy naszą odpowiedź i ją wysyłamy. Wszystkie dodane w ten sposób odpowiedzi są widoczne tylko po rozwinięciu wątku, co pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni i uniknąć dyskusji na nieinteresujące lub niedotyczące nas tematy. Oczywiście zawartość wątków może być przeszukiwana.

Dodanie innych użytkowników do danego wątku odbywa się poprzez zwykłe wspomnienie o nich, ale możliwe jest również śledzenie nowych wiadomości wewnątrz wątku na życzenie - wystarczy wybrać odpowiednią opcję w jego ustawieniach.

Nowość pojawi się na Slacku w wersji webowej, aplikacjach mobilnych oraz desktopowych jeszcze dzisiaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

komunikatoryslack