Telefony

Słaba chińszczyzna? Zobacz, jak Oppo torturuje swoje telefony

Jakub Szczęsny
Słaba chińszczyzna? Zobacz, jak Oppo torturuje swoje telefony
7

Jeszcze bardzo niedawno stroniło się od kupowania typowo chińskich wyrobów z uwagi na ich gorszą w stosunku do produktów pochodzących od wiodących producentów (w dużej części również produkowanych w Państwie Środka). Mit ten już całkiem dawno zaczął odchodzić w zapomnienie. Powód, dla którego jeszcz...

Jeszcze bardzo niedawno stroniło się od kupowania typowo chińskich wyrobów z uwagi na ich gorszą w stosunku do produktów pochodzących od wiodących producentów (w dużej części również produkowanych w Państwie Środka). Mit ten już całkiem dawno zaczął odchodzić w zapomnienie. Powód, dla którego jeszcze wielu z nas nie biega z telefonami sygnowanymi logo chińskiego producenta to przede wszystkim fakt słabej ich dostępności w Polsce. A trzeba przyznać, że Oppo, Huawei i inni mają naprawdę wiele do zaoferowania i powtórzę to jeszcze raz - ten rok z całą pewnością będzie należeć do Chin.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HSHOa1uGCpc

Najnowszy film od Oppo pokazuje, jak produkowane przez producenta smartfony są testowane pod kątem ich wytrzymałości. Testy nie należą może do najbardziej wymagających, ale i nie można powiedzieć, że dla takiej konstrukcji są proste. W każdym razie oglądając wideo raz po raz mogę jednoznacznie stwierdzić, że w pewnym sensie oddają one to, jak może wyglądać zetknięcie się smartfona z podłożem. Nierzadko też telefony są przygniatane. Nie mówię tutaj o sytuacjach, w których po słuchawce przejedzie samochód - to akurat zdarza się niezmiernie rzadko.

W toku testów Oppo zamierza udowodnić trwałość swoich urządzeń dzięki wystawianiu go na szereg prób. Wśród nich znajdziemy takie wyzwania, jak przygniatanie urządzenia ciężarem o wadze 25 kilogramów, a także upuszczanie go z wysokości na twardą powierzchnię. W ten sposób inżynierowie mogą sprawdzić, czy podczas procesu produkcji nie zachodzą żadne błędy, które mogą rzutować na ogólną odporność urządzenia, a także w toku ich projektowania - zwrócić szczególną uwagę na to, jak zachowują się poszczególne elementy smartfona po konfrontacji z podłożem. Testy wykazały, iż smartfon Oppo dał radę i nawet po tak brutalnym potraktowaniu słuchawka działała bez zarzutu.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChinyprodukcjaOPPO