Microsoft

Skype w przeglądarce dostępny dla wszystkich. Także w jakości HD

Konrad Kozłowski
85

Niemal rok temu zapowiedziane zostało zintegrowanie usługi Outlook.com z komunikatorem Skype. Początkowo wideorozmowy w oknie przeglądarki dostępny były jedynie dla użytkowników Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Dziś zespoły pracujące nad rozwojem aplikacji Office i Skype'a ogłosiły dostęp...

Niemal rok temu zapowiedziane zostało zintegrowanie usługi Outlook.com z komunikatorem Skype. Początkowo wideorozmowy w oknie przeglądarki dostępny były jedynie dla użytkowników Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Dziś zespoły pracujące nad rozwojem aplikacji Office i Skype'a ogłosiły dostępność funkcji dla wszystkich użytkowników. Nie obyło się jednak bez problemów.

Gdy poprzednim razem opisywałem Wam zasadę działania Skype w przeglądarce, usługa była już dostępna na koncie mojego znajomego. Niedługo później doczekałem się jej także na własnym koncie w Outlook.com, dlatego uruchomienie jej u pozostałych użytkowników miało być jedynie formalnością i kwestią czasu. Tak się właśnie stało - w oficjalnych komunikatach przedstawiona została funkcja (wideo)rozmów za pomocą komunikatora Skype wewnątrz przeglądarki za pomocą integracji z Outlook.com.

Jeżeli Wasze konta Microsoft i Skype zostały już połączone, to jedyne co Wam pozostaje to zainstalować plugin, wskazać rozmówcę i wybrać jedną z ikonek - kamerki lub słuchawki. W przeciwnym razie możliwe będzie zaimportowanie kontaktów ze Skype'a oraz zintegrowanie obydwu kont, co zajmuje jedynie chwilę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod listą konwersacji powinna być widoczna ikonka Skype'a sygnalizująca połączenie kont obydwu usług. Najnowsza wersja pluginu wspiera także wideorozmowy w jakości HD, do czego naturalnie wymagana są odpowiednia kamerka internetowa i przepustowość łącza.

Do rozpoczęcia rozmowy niezbędne jest jednak dodanie konkretnej osoby do kontaktów, co możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu dedykowanych aplikacji. To spore ograniczenie i przeszkoda, której Microsoft zdaje się nie brać w ogóle pod uwagę. Konkurencyjny produkt Google, Hangouty, oferują użytkownikom praktycznie to samo, nie stwarzając żadnych problemów, do których w przypadku Skype'a zaczynam się już nawet przyzwyczajać.

Jestem ogromnie zdziwiony tym, że zmiany zachodzą tak wolno. Obecność w oknie przeglądarki jest dzisiaj niezwykle istotną cechą każdego komunikatora internetowego, podobnie jak powiadomienia push działające na wszystkich typach urządzeń. Czy doczekamy się momentu w którym te elementy będą działały jak należy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu