Moje przemyślenia

Skype Preview dla Windows Phone już jest! Zobaczcie jak wygląda i działa

KM
Kamil Mizera
15

Wiele czasu minęło od chwili, kiedy Microsoft zakupił Skype’a za niebagatelną sumę ponad 8,5 miliarda dolarów. Od tego momentu wielu komentatorów zastanawiało się, co właściwie gigant z Redmond zamierza zrobić z tym jednym z najpopularniejszych komunikatorów typu VoIP. Wraz ze zbliżającą się premier...

Wiele czasu minęło od chwili, kiedy Microsoft zakupił Skype’a za niebagatelną sumę ponad 8,5 miliarda dolarów. Od tego momentu wielu komentatorów zastanawiało się, co właściwie gigant z Redmond zamierza zrobić z tym jednym z najpopularniejszych komunikatorów typu VoIP. Wraz ze zbliżającą się premierą nowego Windowsa wszystko stawało się jasne – Skype miał stać się podstawowym komunikatorem w systemie Microsoftu i być z nim zintegrowany na wielu płaszczyznach. Jakiś czas temu mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda ta integracja oraz sam Skype działający na Windows 8, teraz jednak przyszła pora na mobilny system Microsoftu.

Oto Skype trafił właśnie na Windows Phone 8 (pobrać go można podobno stąd) i wygląda na to, że Microsoft naprawdę przyłożył się do jego integracji z systemem. Według serwisu WP Central mobilny Skype działa w tle, a więc po zalogowaniu się do usługi cały czas zostajemy online, a dzięki temu, że do utrzymania użytkownika w tym trybie aplikacja wykorzystuje chmurę Microsoftu, a nie telefon, konsumpcja baterii nie jest specjalnie duża. Co więcej, Skype wspiera pełnoekranowy czat wideo, podczas którego można wysyłać wiadomości tekstowe, przejeść w tryb głośnomówiący, minimalizować rozmowę, a nawet wyłączyć ekran. Oczywiście można wykonywać połączenia w stylu rozmów telefonicznych, bez uruchamiania wideo-czatu. Na samym kafelku aplikacji pojawiają się różne powiadomienia  dotyczącego chociażby nieodebranych połączeń.


http://youtu.be/ORw8WaX3EWM

Sama aplikacja, z tego co można zobaczyć na filmikach, prezentuje się naprawdę dobrze i czytelnie. Ewidentnie nowy design jej służy i wydaje się być dużo bardziej intuicyjny, jeżeli chodzi o samą nawigację. Skype wydaje się działać również całkiem płynnie. Wygląda na to, że aplikacja ta w końcu może stać się naprawdę użytecznym komunikatorem VoIP.


http://youtu.be/xAEdMI2ZE88

Microsoft uczynił ze Skype jedną z zalet swojego systemu mobilnego. Dobrze wyglądająca i szybka, działająca w tle i dająca sporo możliwości. Aż chce się z tego Skype’a korzystać. W porównaniu z wersjami na inne systemy mobilne, widać przepaść. Na iOSa Skype ma dalej mało intuicyjny interfejs, w którym ważne funkcje pochowane są na kolejnych poziomach aplikacji, do tego o działaniu w tle możemy zapomnieć, chyba, że co rano zalogujemy się do usługi, a moduł powiadomień… no cóż, bez komentarza. Skype dla Windows Phone 8 wydaje się bić inne wersje na głowę.

Z jednej strony, jak wspomniałem, to może być świetny krok marketingowy, dzięki któremu Microsoft chce zachęcić klientów do wybrania Windowsa Phone, z drugiej jednak strony pozostawienie Skype’ a na Androida czy iOSa w tej formie raczej nie będzie służyć popularyzacji tej aplikacji wśród użytkowników innych systemów mobilnych, którzy raczej będą szukać alternatywy dla nie najlepiej działającego Skype'a.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu