Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Skype na Androida z wideo-rozmowami... <br />na razie tylko dla HTC Thunderbolt

7

Pojawienie się Skype'a z wideo-rozmowami, w wersji dla Androida było tylko kwestią czasu. Telefony pracujące pod kontrolą tego systemu oraz posiadające frontową kamerę wideo, dostępne są na rynku od dłuższego czasu. Skype ma jednak bardzo ciekawą strategię odnośnie wersji mobilnej. Otóż po raz ko...

Pojawienie się Skype'a z wideo-rozmowami, w wersji dla Androida było tylko kwestią czasu. Telefony pracujące pod kontrolą tego systemu oraz posiadające frontową kamerę wideo, dostępne są na rynku od dłuższego czasu. Skype ma jednak bardzo ciekawą strategię odnośnie wersji mobilnej.

Otóż po raz kolejny komunikator startuje w formie czasowej wyłączności. Wersja głosowa wystartowała z kilkoma modelami w amerykańskiej sieci Verizon. Wersja z wideo-rozmowami ponownie startuje w Verizon, tym razem jednak wyłącznie z pojedynczym modelem - HTC Thunderbolt.

Tradycyjnie pojawiła się masa osób zainteresowanych uruchomieniem nowej wersji komunikatora na innych telefonach. Choć udało się dokonać ekstrakcji plika apk. z telefonu, to osoby, które próbowały instalacji w swoich smartphone'ach lub tabletach informują, że aplikacja nie działa.

Możliwe, że komuś uda się złamać aplikację. Podejrzewam jednak, że szybciej doczekamy się oficjalnej wersji w Android Market.

A jak to wszystko działa w praktyce? Darren Murph z Engadget (który testował Thunderbolta) donosi, że jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra. Według niego, duży wpływ na jakość transmisji ma frontowa kamera, której rozdzielczość wynosi 1,3 mpix. Poza tym, z dostępnych w sieci screenów nowego Skype'a, wywnioskować można, że będzie on obsługiwał te same funkcje co Skype i FaceTime dla iOS. Mam na myśli między innymi zdolność do przełączania widoku pomiędzy kamerą frontową i tylną.

Tak czy inaczej, mamy 100% potwierdzenie, że Skype'owe wideo-rozmowy już wkrótce pojawią się na ekranach urządzeń z Androidem. Pozostaje nam więc oczekiwać na premierę i mieć nadzieję, że minimum systemowym nie będzie Android 2.3 lecz 2.2. Mam okazję testować obecnie bardzo fajny, 7-calowy tablet z frontową kamerą i systemem 2.2. Skype z wideo-rozmowami stanowiłby świetne uzupełnienie tego urządzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu