Microsoft

Skype bije rekord, przy okazji wypuszcza oczekiwaną i przyjemną aplikację na Windows Phone

WU
Wojciech Usarzewicz
7

Nadeszła wiekopomna chwila, albowiem aplikacja Skype na Windows Phone w końcu... nadeszła :). Po przejęciu Skype przez Microsoft było to po prostu spodziewane zagranie, choć dziwi, że tak długo trzeba było czekać. Ale nareszcie, właściciele telefonów z Windows Phone mogą w wygodny sposób korzystać z...

Nadeszła wiekopomna chwila, albowiem aplikacja Skype na Windows Phone w końcu... nadeszła :). Po przejęciu Skype przez Microsoft było to po prostu spodziewane zagranie, choć dziwi, że tak długo trzeba było czekać. Ale nareszcie, właściciele telefonów z Windows Phone mogą w wygodny sposób korzystać ze Skype'a. Wersja Gold aplikacji pojawi się dopiero w kwietniu, ale już teraz można ściągać i testować wersję beta. I muszę przyznać, że aplikacja prezentuje się bardzo przyjemnie.

Skype dla Windows Phone Beta” wspiera to, co w Skype najważniejsze - rozmowy głosowe, video-rozmowy i komunikację tekstową, a wszystko ładnie działa na interfejsie Metro. Do tego możemy też tworzyć grupowe video-konferencje i połaczyć się ze światem przez 3G, 4G czy stare dobre Wifi. A ponieważ jest to wersja beta, to twórcy już zapowiadają, że będzie lepiej i lepiej i jeszcze lepiej. Jak dla mnie już jest dobrze, więc póki co na tym się zatrzymam. A teraz zapraszam do obrazków:

Wersję beta można ściągnąć tutaj - niestety, póki z fazy bety aplikacja nie wyjdzie, to trzeba znać język angielski, by się połapać w interfejsie. Innym wymaganiem jest system Windows Phone 7.5. Innych grzechów nie stwierdziłem :).

Wypuszczenie nowej aplikacji ładnie zgrywa się z kolejnym rekordem Skype’a. 23 lutego pobito rekord w ilości jednocześnie zalogowanych osób - aż 32 miliony ludzi korzystało ze Skype’a w tym samym czasie. Nic tylko pogratulować rekordu i ładnie wyglądającej aplikacji - pozytywnie prawie, jakem linuksiarz z krwi i kości konsolowej :).

Aplikację w działaniu można zobaczyć na poniższym video:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSkypeWindows Phone